Superpotraviny, které vám pohlídají zdraví. Zkuste tyto!

Superpotraviny, které vám pohlídají zdraví. Zkuste tyto!

Toužíte po ukázkové imunitě, pestrém jídelníčku a zároveň lahodné chuti?  Tak pak si dnešní článek nenechejte frnknout před nosem. Byla by to totiž rozhodně škoda. Hýčkáme si pro vás několik báječných tipů, které vás nadopují zdravím a pocitem, že pro své zdraví


Toužíte po ukázkové imunitě, pestrém jídelníčku a zároveň lahodné chuti?  Tak pak si dnešní článek nenechejte frnknout před nosem. Byla by to totiž rozhodně škoda. Hýčkáme si pro vás několik báječných tipů, které vás nadopují zdravím a pocitem, že pro své zdraví děláte maximum.

 

Kakao

Ať se to nemusí zdát, tak se jedná o pokrm bohů, který kromě lahodné čokoládové chutě přináší organismu nespočet vitamínů, minerálních látek a především hromadu antioxidantů. Zlepšuje depresivní myšlenky, rozpouští smutnou náladu, tiší zánětlivé procesy v organismu, dodává energii, vitalitu či dokonce harmonizuje zažívání. Kvůli nespočtu cenných látek je ideální konzumovat kakaové boby pražené či nepražené.Rozumně si počínejte s mléčnou čokoládou a místo ní mlsejte tu kvalitní hořkou.

Chia semena

Semena šalvěje hispánské pochází z hor Střední Ameriky. Jsou doslova nadopovaná vlákninou, ta kromě zasycení navíc vykartáčuje střeva. Obsah omega – 3 kyselin prospívá mozku, srdci a také diriguje snížení cholesterolu. A dokonce jimi můžete nahradit banány, draslík v nich obsažený je totiž několikanásobný. Kam s nimi? Šupněte je do řeckého jogurtu, smoothie, koktejlu, salátu, nebo si z nich připravte lahodný chia puding s vrstvou ovoce a třeba jemné a nadýchané šlehačky.

Acai berry

Plody palmy jsou bohaté na vitamín C, nespočet příznivých flavoniodů a ucelenou škálu antioxidantů. Harmonizují krevní tlak a pomohají při nalomené imunitě. Tak si s nimi zamlsejte.

Zelená spirulina? Nikoliv řasa, ale prospěšná sinice

Dodá tělu rostlinné bílkoviny, energii a především tlumí zánětlivá ložiska. Aby vám tato zelená superpotravina prospívala neváhejte cílit především na kvalitní zdroje bez přítomnosti těžkých a toxických kovů. Barvu musí mít sytě zelenou kvůli chlorofylu. Mimo jiné se doporučuje také chlorela, která detoxikuje a čistí organismus.

Další tipy

Zamilujte se do goji. Mužům pomáhá se sexuální chutí a kromě toho pasuje játrům, krevnímu cukru a navíc má nevšední chuť exotiky. Jste unavení, bez energie a padají vám víčka? Kašlete na energy drinky a raději vsaďte na guaranu. Ta vám ji dodá přírodní cestou bez hromady cukru a chemických látek navíc a vlastně k ničemu. Někdo si z guarany peče třeba sušenky. Zkuste je i vy. Držíte dietu a nemůžete sáhnout po kalorickém kakau? Nevadí. Pomůže karob. Chutná podobně a má minimum kalorií. Navíc z něj báječně chutná jak pomazánka, tak také horký nápoj.