Zelené jaro
Jaro si říká o nový start. Vykročte do něj po zelené a dopřejte si luxus v podobě přírodních ingrediencí.
Přírodní kosmetika je přátelská k pokožce i životnímu prostředí a po mrazivých zimních dnech dodá pleti dávku vláhy, živin a potřebných vitamínů spolu s antioxidanty. Které přírodní složky stojí za pozornost a co na přírodní kosmetiku říká odborník?
Bylinkové kouzlení
Měsíček lékařský upoutá na první pohled, bohaté oranžové květy disponují širokospektrálním využitím. Především citlivá, suchá a podrážděná pokožka zažije pečující nirvánu. Léčitelé i znalci indické ajurvédy
v dávných dobách měsíčku lékařskému, kterému se přezdívá nepravý šafrán, absolutně důvěřovali. V pleti uzamkne klíčové živiny a díky protizánětlivému účinku pomáhá zacelit ranky a jizvičky. Zdatně neutralizuje působení volných radikálů, čímž eliminuje výskyt viditelných linek a dalších projevů stárnutí.
Ženšen je bohatý na saponiny, ginsenosidy a peptidy, velmi používaný zejména v čínské medicíně.Ve stresových momentech dokáže zklidnit tělo i mysl, ve chvíli, kdy únava narůstá, překvapí intenzivním stimulačním účinkem. Bystří paměť, podporuje dlouhověkost a celkovou imunitu. Na pleť působí jako účinný zmizík hyperpigmentace
v důsledku působení slunečních paprsků.
Nejenom k jídlu
Ovoce a zelenina mají své místo také v kosmetice. Například exotické kiwi s huňatou slupkou a zářivě zelenou dužninou je plodem popínavé liány aktinidie ovocné. Pleť nakopne svěžestí, pestrou škálou aktivních látek
a vysokou koncentrací projasňujícího vitamínu C s příznivým účinkem na tvorbu kolagenu. Ovocné bobule navíc obsahují blahodárné AHA kyseliny, patří sem kyselina ovocná, glykolová, vinná a citrónová. Přítomnost AHA (alpha hydroxy acid) kyselin lze doporučit pro všechny typy pleti, a to především pro výrazný anti-aging efekt související s obnovou kožních buněk. Séra a cenné látky následně snáze prostupují k buňkám. Dnešní skincare rutina zahrnuje nevšední, leč fungující složky.
Léčivá síla rostlin
Leknín bílý, zdobící hladiny stojatých vod, vyniká zejména půvabným květenstvím krémové barvy. Jako podpora krásy a duševní harmonie byl využíván již ve starověkém Egyptě. Národní květina Bangladéše je známá svými pročišťujícími účinky. Pleť delikátně zbaví nečistot a zbytků make-upu.
Bambusová kosmetika má na pleť mimořádně blahodárný vliv. Tajemstvím jeho síly tkví ve vitamínech, vzácném bambusovém cukru alias kyselině křemičité, rostlinných proteinech a stopám bílkovin a sacharidů, které pleť vyživí i hydratují.
produkty z nabídky www.marionnaud.cz
Vyživující máslová péče
Přírodní másla slaví velkolepý návrat, ne nadarmo se pokládají za životodárný elixír, který našel uplatnění již za vlády královny Nefertiti. Lisované extrakty z rostlin, ořechů, ovoce a semen jsou potřebám pokožky vlastní a bývají součástí masážní, tělové, vlasové i pleťové kosmetiky. Bambucké máslo, zvané také shea nebo karité, se získává specifickým procesem z ořechů máslovníku afrického. Recept zůstává tajemstvím africké rodiny a také důvodem, proč tamní ženy mají pevné a lesklé vlasy. Pravidelnost pod taktovkou rostlinných ingrediencí navrací vnitřní vláhu, přirozenou harmonii a neodolatelnou hebkost.
Milovnice čokolády nadchne kakaové máslo z pražených kakaových bobů. Hýčká pleť a rozpouští se stejně jako pralinka na jazyku. Reparačními vlastnostmi a hydratační bariérou před UV paprsky rozmazluje máslo ze semen mangovníku indického.
Slovo odborníka: MUDr. Hajnalka Méryová Faragó, dermatoložka a skincare expertka prodejen Marionnaud
Přírodní kosmetika může být po dlouhé zimě ideálním povzbuzením pokožky. Rostlinné složky ve své přirozené podobě, tedy dodatečně neupravované, obsahují vysoký podíl zdravých mastných kyselín, vitamínů, antioxidantů
a dalších aktivních látek.
Pokud přecházíte z běžné kosmetiky na přírodní, měli byste počítat s možnými nepříjemnostmi v podobě zhoršeného stavu pokožky, jejího jemného začervenání či pnutí, které by ale nemělo trvat delší dobu. Jde o proces adaptace pokožky na přirozené složky produktů, který většinou trvá pár dní.
Velmi dobrými přírodními složkami, které se vám vyplatí na etiketách produktů hledat jsou například niacínamid, kyselina kojová, oxyresveratol, bakuchiol, skvalan, či extrakt z propolisu a zeleného čaje.
Re: Zelené jaro
Martina (host) / před 3 lety 01.02.2022 05:21
Tyjo, mockrát díky. Takové tipy se hodí. Kosmetiky není nikdy dost. Já mám teď v plánu vyzkoušet bio kosmetiku od Vivaca - https://www.vivaco.cz/bio-kosmetika-2048-list Nemá s tím někdo náhodou zkušenost? Narazila jsem na ni právě před pár dny úplnou náhodou a dost mě ty jejich produkty zaujaly. Nejsou nijak drahé, tak jsem si říkala, že to vyzkouším.