Domácí limonády – recepty na zdravé osvěžení!

Domácí limonády – recepty na zdravé osvěžení!


Hledáte nápoj, který vás spolehlivě osvěží, a přitom díky němu nevyplýtváte svůj denní příjem sacharidů? Vyzkoušejte jednoduché recepty na domácí limonády. Stačí vám maximálně 15 minut času a zdravý osvěžující drink je na světě!

Co budete potřebovat?

 Tvořítka na led Tescoma

 

Meduňková limonáda

Také vám roste meduňka na zahradě raketovou rychlostí a vy nevíte, jak ji zpracovat? Připravte z ní limonádu. Do klasického 250ml hrnku nasbírejte lístky meduňky. V nádobě lístky smíchejte s 250 ml čisté vody                   a rozmixujte. Sceďte a přidejte šťávu z celého citronu nebo limetky. Následně přelijte do džbánu na vodu, dolijte 750 ml – 1 l vody, přidejte led, případně doslaďte stévií.

Jahodová limonáda

Vezměte 1 balení jahod a všechny jahody rozmačkejte vidličkou. Smíchejte se šťávou z půlky citronu či limetky a zalijte vodou nebo minerálkou. Přidejte plátky citronu, lístky máty a pokud chcete, aby byla limonáda sladší, opět přidejte trochu stévie. Následně vše dejte na půl hodiny do ledničky vychladit a pokud je velké horko, nezapomeňte přidat led.

Okurková limonáda

1 salátovou okurku oloupejte, nakrájejte na větší kousky a rozmixujte. Vzniklým pyré naplňte sklenici do jedné čtvrtiny, přidejte trochu citronové šťávy a 3 lístky máty, kterou předem promněte mezi prsty. Pro lepší chuť doporučujeme přidat trochu stévie. Poté jen zalijte ledovou sodovkou a přidejte led.

 

Tak která z limonád vás nejvíce zaujala? :-)