Lokace: Jižní Čechy, Lipno, Bližší Lhota

Lokace: Jižní Čechy, Lipno, Bližší Lhota

Pokud se rozhodnete navštívit Jižní Čechy, máme pro Vás prověřený, ale stále ne zcela objevený tip pro víkendový výlet či dovolenou na Lipně.


Z pošumavského městečka Horní Planá se nechte přívozem přeplavit na druhý břeh do zapomenuté osady Bližší Lhota. Ráz okolí se zde zcela promění a frekventovaný turistický ruch druhého břehu Lipna zůstane daleko za vámi. Jako by se tu zastavil čas. Zvlněným šumavským lukám a lesům postupně stínuje hraniční šumavský hřeben a vrcholky hor Smrčina (Hochficht 1338 m.n.m.) a Hraničník (Reichelsberg 1282 m n.m.).

Bližší Lhota (Vorderstift) zažila poválečný odsun sudetsko-německých obyvatel, vojensky střežené hraniční pásmo a vzdutí Lipenské přehrady, které schovalo železniční trať s nádražním, tírnu lnu, depot Budějovického piva, několik domů a most přes Vltavu do Horní Plané. Cestě od mostu k dřívějším budovám Schwarzenberské lesní správy, které jsou též stále evidovány jako kulturní památka, se říkalo „knížecí“.  Od čehož je odvozen název Aparthotelu & Wellness Knížecí Cesta, který zde vznikl po velmi citlivé rekonstrukci a jehož atmosféra dokonale podtrhuje bohatou historii kraje i místa.

Unikátní poloha Aparthotelu & Wellness Knížecí Cesta u klidného břehu Lipenského jezera a na prahu národního parku Šumava a nabízí ideální možnost k odpočinku, mnoha sportovním aktivitám či toulkám do všudypřítomné mystické přírody. Génius loci však nekončí pouze exteriéry, ale též ubytování ve 27 stylových apartmánech
o různých dispozicích je opravdovým zážitkem. Snoubí se zde krása původních materiálů, řemeslného umění
a starožitného nábytku s moderním komfortem pro pohodlný pobyt hostů.

 

Pro dokonalou relaxaci a odpočinek je zde k dispozici ubytovaným hostům originální wellness s nabídkou finské-infra-parní sauny, masáží či horkých koupelí. Kdo preferuje aktivní pobyt, má možnost si zapůjčit např. elektro člun, paddle board, elektro kolo či segway. Pro „malé“ hosty je zde zvířecí koutek, sportovní a dětská hřiště.

  

Propojení se zdejší nádhernou šumavskou přírodou a úchvatné výhledy na lipenské zátoky zde naleznete na každém kroku.

 

 A kde hotel najdete?

Aparthotel&Wellness Knížecí Cesta
Bližší Lhota 11, 384 51 Horní Planá
tel.: +420 380 603 603, mobil: +420 702 008 953

e-mail: hotel@knizecicesta.cz

Více také na www.knizecicesta.cz.