Trápí vás suchá pokožka? Dopřejte si koupel AtoSKINA

Trápí vás suchá pokožka? Dopřejte si koupel AtoSKINA

AtoSKINA je dermatologická mycí sprchová emulze s koloidním ovesným extraktem, pupalkovým olejem a protisvědivým polidokanolem.


Emulze je určená pro pravidelné mytí nejcitlivějších typů pokožky a vlasů, včetně kojenců, dětí, seniorů
a dospělých se suchou pokožkou se sklonem k šupinatění.

Šetrně umývá a pečuje o pokožku se sklonem k ekzémům a pomáhá zmírňovat její podráždění, svědění a pnutí. Obnovuje přirozenou bariérovou funkci kůže, kterou vyživuje, hydratuje a zvláčňuje. Neobsahuje soli, a proto nedráždí oči. Emulze je vhodná také pro časté mytí namáhané pokožky rukou.

AtoSKINA svým složením zohledňuje vhodnou péči o atopickou a suchou pokožkou a je prospěšnou náhradou běžných mýdel a gelů.

AtoSKINA a děti

AtoSKINA dermatologická mycí emulze je přímo určena pro mytí pokožky od kojeneckého věku. Pokožka malých dětí bývá často vysušená a podrážděná. Blahodárné ovesné extrakty v mycí emulzi ochrání dětskou pleť.

Novinka AtoSKINA je součástí speciální skupiny dermatologické péče MediCare, kterou doporučují odborníci s ohledem na individuální stav a problémy pleti.

 


Umývat tělo denně! Nebo je to jinak?

Vymoženost denního sprchování nebo koupele celého těla je běžným

standardem v západní společnosti. Historicky tomu tak vždy nebylo a dodnes je tento typ hygieny těla dostupný jen přibližně 35 procentům obyvatel planety. (SZO, 2020)

VE STŘEDOVĚKU BYLI ČASTO NEJČISTŠÍ VENKOVANÉ. Běžným zvykem bylo si před jídlem umýt ruce. Koupali se v kádi s dešťovou nebo rybniční vodou.  Měšťané využívali služeb lazebníků zpravidla po 14 dnech až měsíci.

KOUPEL BEZ MÝDLA. Jediným mycím prostředkem byla zpočátku voda.  Mýdlo se stalo běžně dostupné až v druhé polovině 19. století a s ním se objevil fenomén pravidelnosti mytí. Denní či

obdenní koupel se stala společenským znakem lidí určitého postavení.

DENNÍ MYTÍ JAKO SOCIÁLNÍ DOHODA VE VYSPĚLÝCH SPOLEČNOSTECH. Především

sprchování alespoň jedenkrát denně je dnešní normou hygieny celého těla a bráno jako samozřejmé chování.

SPRCHOVAT SE DENNĚ, NEBO OBDEN? Webové stránky stanice BBC uveřejnily informaci, že mytí jen ob den je častější, než by se mohlo zdát. Běžným argumentem je udržování ochranného kožního filmu, který se postupně tvoří 8 až 12 hodin. Po sprchování či koupeli je kůže “nahá”, a proto je vhodné aplikovat tělová mléka.

ZÁLEŽÍ NA TYPU PRÁCE. Zpocené tělo a znečištění kůže jsou důvodem minimálně k jednomu sprchování denně. Dermatologové se shodují, že v chladných obdobích a bez významnějšího pocení či znečištění celého těla se lze sprchovat ob den.

NEJČASTĚJI POUŽÍVÁME TEKUTÉ MYCÍ PŘÍPRAVKY.  I proto je důležité věnovat pozornost jejich kvalitě
a složení. I když si tělo umyjeme ob den, hygiena rukou je daleko častější.

 

Co když je pokožka extrémně suchá nebo atopická?

Z atopických onemocnění má největší vztah ke kůži atopický ekzém. Mytí pokožky při tomto onemocnění má svá pravidla, která omezují riziko zhoršení stavu. U atopiků se zpravidla ochranný film na kůži tvoří nedostatečně. Dráždivé látky a složky mycího přípravku snadněji pronikají do povrchových vrstev pokožky. Proto je doporučeno mytí celého těla při běžné zátěži ob den formou teplé sprchy do dvou minut a využívání speciálních mycích přípravků.

 

 

 

 

zdroj/foto: www.syncare.cz