Mateřská jako výzva

Mateřská jako výzva

Znáš to, mateřská už se pomalu krátí jak poslední dny do porodu a ty stále nevíš, co budeš dělat. 


Už se vidíš, jak kráčíš na Úřad práce. V hlavě ti běží film, jak vyrušíš paní úřednici od svačiny, a ona ti suše řekne: ,,Nám teď žádné nabídky práce nechodí! Přijďte zas za měsíc.“ Ty polkneš prázdnou větu a nemáš náladu dál oponovat, za ty roky na mateřské ti sebevědomí trochu kleslo...STOP! Vyhni se černým myšlenkám a začni si budovat svůj lepší svět! Jasně, práce na mateřské je těžká. A ti, co říkájí, že není, tak pravděpodobně žádné děti nemají. I když moderní doba nám, oproti předkům, leccos ulehčila, děti žádný vypínač na těle nemají.. Přesto bychom neměli zapomínat v tomto krásném období hlavně i na sebe.

Využijte veškerého volného času, který máte pro sebe a věnujte se seberealizaci. Mnoho žen neví, co by chtěly po mateřské dělat. Potřebují skloubít práci s dětma, a to nebývá jednoduchý úkol. Pomocným vodítkem může být položení otázky: Co byste dělaly, kdybyste se nemusely ohlížet na peníze? Byla by to malba obrazů, šití šatů, nebo snad cvičení jógy? Skvělé na všech vašich snech je to, že se jich nemusíte vzdávat a na mateřské se jim můžete věnovat ještě víc. Studujte, piště, zpívejte, zkrátka dělejte vše, co vás baví.

Důležité je sebevědomí

Když budete spokojené samy se sebou a budete si věřit, otevřou se další dveře k příležitostem. Pokud se chcete spolehnout samy na sebe, jak nenechat svůj osud Úřadu práce, je dobré už během mateřské přemýšlet, co byste chtěly po jejím skončení dělat. Tedy v případě, že se nemáte kam vrátit...

Jste empatická, pracovitá, baví vás práce s lidmi? Chtěla byste pomáhat lidem a pracovat třeba jako sanitář, ale váš vystudovaný obor nemá s tim vašim nic společného? Víte, že potřebujete změnu, ale nechce se vám do dalšího studia? Skvělá příležitost využít Úřad práce pro rekvalifikační kurzy. Udělejte si průzkum trhu, obejděte si potenciální zaměstnavatele, pokud splníte podmínky, rekvalifikaci Vám úřad zaplatí.

Co nám pomáhá k lepšímu já

1) Sociální vazby

Nezapomínáme na blízké, kamarády, rodinu. S Ivetou ze střední jste se už 4 roky neviděla? Co takhle projevit iniciativu a pokusit se obnovit komunikaci?

2) Pozitivní myšlení

Netrápíme se věcmi, které nemůžeme změnit. Snažíme se na všem vidět něco pozitivního. Stařé pořekadlo, že všechno zlé je k něčemu dobré, by se nám mělo zapsat do podvědomí.

3) Koníčky

Věnujeme se svým koníčkům a všem věcem, co nás dělají šťastnými. Dřív jste chodila večer běhat a o víkendu hrála šachy, ale teď vám chybí na vše energie? Stanovte si plán, ve kterých dnech se budete věnovat svým zájmům a snažte se je dodržovat.

4) Vzdělávání

Zajímáte se o účetnictví, ale ze školy už uběhla nějaká doba a potřebujete se k tomu zase dokopat? Využijte různé vzdělávací kurzy, studia a poradny. Rozvíjejte svůj talent a učte se novým věcem.

5) Zdraví, krása

Starejme se o své zdraví, pečujme o svůj vzhled. Ne vždy je čas a nálada si udělat beauty day. Pokud však najdete pár minut na nanasení masky a masáže obličeje, uvidíte, jak vám projasní den. Dělejte své zkrášlovací rituály.

6) Relax

Ať už relaxujete aktivně nebo pasivně, nikdy tento čas pro sebe nešiďte. Procházka do přírody, nebo meditace vyčistí hlavu. Najděte si chvíli na rozcvičku. Je nekonečné množství bodů, kteřé si můžeme stanovit jako malé-velké cíle. Každý splněný bod je malé vítězství. Proto vytěžme maximum z volného času, který nám mateřská dovolená nabízí.