Každý z Vás chce úplně jinou svatbu?

Každý z Vás chce úplně jinou svatbu?

Svatba by bezesporu měla být radostnou událostí, ze které mají radost hlavně snoubenci. Ovšem ne vždy tomu tak musí být, zvlášť když panují rozdílné názory na uspořádání svatby. Jak se s tím vyrovnat? S přípravami začněte velmi brzo Organizace svatby na poslední


Svatba by bezesporu měla být radostnou událostí, ze které mají radost hlavně snoubenci. Ovšem ne vždy tomu tak musí být, zvlášť když panují rozdílné názory na uspořádání svatby. Jak se s tím vyrovnat?

jina svatba 128948187

S přípravami začněte velmi brzo

Organizace svatby na poslední chvíli je pro všechny velmi stresující, proto začněte s plánováním co nejdříve, abyste měli dostatek času a prostoru se na všem vzájemně domluvit. Je pochopitelné, že někdo touží po velké svatbě se spoustou hostů a další by si ji raději uspořádal neformálně jen v kruhu svých nejbližších. Snažte se pochopit svého partnera, proč on touží například po velké svatbě. Vciťte se do něj, do jeho potřeb, možná potom změníte názor.

Neměňte dohodnuté věci

Pokud jste již s partnerem na něčem dohodnuti a druhý den přijdete, že to chcete změnit, akorát ho tím naštvete. Na čem se domluvíte, to ať opravdu platí. V žádném případě nedomlouvejte nic za jeho zády, mohlo by to narušit vzájemnou důvěru ve Vašem vztahu.

jina svatba 157868332

Kompromis

Nabídněte kompromis. Berte to například jako přípravu na budoucí manželství. I v manželství budete muset dělat kompromisy. Pokud Vy chcete velkou svatbu a Váš snoubenec pouze se svědky, budete muset oba dva ze svých požadavků ustoupit. Pokud se nemůžete dohodnout na více věcech, vyjděte si vstříc. Například Vy ustoupíte ve velikosti svatby a partner Vám na oplátku ustoupí ve výběru svatebního menu.

Komunikujte

Vy máte své představy o svatebním dni a stejně tak i Váš parter má své představy o svatebním dni. Pokud jsou rozdílné, musíte o nich hovořit. Nepočítejte s variantou, že se to nějak ,,samo vyřeší´´, protože nevyřeší. Společně si sedněte a v klidu si o všem promluvte. Text: Mgr. Lucie Bönischová