Hledáte byt v Praze? Poradíme vám s výběrem lokality

Hledáte byt v Praze? Poradíme vám s výběrem lokality

Pokud vybíráte nové bydlení, měli byste se zaměřit nejen na vybavení samotného bytu, ale také na to, zda jeho okolí splňuje vaše požadavky. Myslete i do budoucna – v lokalitě, kde se rozhodnete usídlit, by mělo být po ruce vše potřebné pro komfortní bydlení, i když se vaš


Pokud vybíráte nové bydlení, měli byste se zaměřit nejen na vybavení samotného bytu, ale také na to, zda jeho okolí splňuje vaše požadavky. Myslete i do budoucna – v lokalitě, kde se rozhodnete usídlit, by mělo být po ruce vše potřebné pro komfortní bydlení, i když se vaše rodina rozroste o nový přírůstek.

bydlení 166637379

  Co je tedy důležité při výběru vhodného místa k bydlení?

1.     Dopravní dostupnost v rámci města

Vybírejte strategicky! Zvažujte potřeby celé rodiny – kam budou děti chodit do školy, zda neplánujete změnu místa zaměstnání a podobně. Není nic horšího, než si koupit byt třeba na Proseku a po půl roce zjistit, že po zbytek života budete pracovat na druhém konci města. Dostupnost zastávky MHD (autobus, tramvaj) by měla být v metropoli do 5, maximálně 10 minut pěší chůze. Doporučujeme však výběr bytu především dle blízkosti metra (ideálně také do 10 minut).

2.     Charakter okolní zástavby

Myslete na to, že se často budete pohybovat v okolí domu, kde váš byt leží. Ať už s kočárkem, se psem nebo při cestě do práce. V okolí by neměl být příliš velký hluk či prašnost (týká se především centra města), ani žádné opuštěné a jinak problematické objekty. Myslete také na bezpečnost při nočních cestách domů. Zhodnotit vhodnost vybrané lokality pro vaše potřeby vám rádi pomohou specialisté z realitních kanceláří v Praze.

3.     Občanská vybavenost

V Praze bývá vybavenost na velmi vysoké úrovni, a tak si můžete vybírat. Věnujte pozornost především blízkosti základní či mateřské školy, kam by vaše dítko chodilo. Důležité jsou také nákupní možnosti v pěší dostupnosti 10 minut od bytu a blízkost nemocnic. Zohledněte také své individuální potřeby – například klienti, kteří bývají často vysíláni do zahraničí na služební cesty, volí nejčastěji pronájem bytu v Praze v oblastech se snadnou dostupností Ruzyně (tedy nejčastěji Prahu 5).

4.     Možnosti vycházek do zeleně

Ideálně opět do 10–15 minut od bytu by měla být dostupná nějaká příjemná zatravněná plocha či les/park pro procházky a jiné volnočasové aktivity. Zkontrolujte si okolí bytu dopředu – někdy se v inzerátech uvádí blízkost přírodního parku, údolí a podobně a ve skutečnosti je jeho pěší dostupnost obtížná. Kupujete-li byt v některém z developerských projektů, máte výhodu v tom, že jejich tvůrci se snaží lokalizovat tyto novostavby skutečně do blízkosti zajímavých rekreačních oblastí jako je Milíčovský háj, Kunratický les, Prokopské a Dalejské údolí nebo Modřanská rokle.

5.     Strategická poloha pro výlety a delší cesty

Nemusíte nutně vybírat byt na periferii města, jen proto, abyste měli dobrou výchozí pozici na delší cesty. Zkontrolujte si ale dostupnost pražského dálničního okruhu, odkud se pak dostanete kamkoli. Ideální je v tomto směru bydlení na Zličíně, odkud jste během několika minut v malebné krajině Českého krasu a zároveň jde o ideální výchozí pozici na cesty do Plzně, Brna i směrem na Strakonice a kouzelnou Šumavu. Máte-li k výběru lokality bydlení v Praze jakékoli další dotazy, můžete se obrátit na zkušené realitní makléře ze společnosti RE/MAX. Přejeme mnoho šťastných chvil ve vašem novém bytě.