Hubneme s topmodelkami

Hubneme s topmodelkami

I když se to někdy nezdá i topmodelky jsou jen obyčejní lidé, a proto se jim může stát  - a také stává, že zkrátka přiberou. Jak to ale taková Haidy Clum nebo čokoládová Naomi zase shodí aby měly opět zpátky své supermodelkovské křivky? Jistě, každá modelka vám řek


I když se to někdy nezdá i topmodelky jsou jen obyčejní lidé, a proto se jim může stát  - a také stává, že zkrátka přiberou. Jak to ale taková Haidy Clum nebo čokoládová Naomi zase shodí aby měly opět zpátky své supermodelkovské křivky?

dieta_topmodelekblogfriendseatcom

Jistě, každá modelka vám řekne na kameru, že jí co chce a její postavu jí dala do vínku genetika. Lidově řečeno „prdlajs“.  Všechny modelky se jako ostříži vyhýbají především stavu, který lze nazvat „vlčím hladem“, kdy prostě sníte cokoliv jen proto, že máte ohromný hlad. Proto všechny aplikují uždibovací jídelníček, který nazývají „více malými porcemi jídla během dne“, ale s porcí to má pramálo společného. Claudia Schiffer a její kolegyně navíc na zahnání hladu vypijí dva až tři litry vody.

Ach ty kaloriedieta_topmodelekarthousekidcom

Kdyby tak modelky pustily do světa ten seznam dobrot co nosí v paměti, a které neohrozí díky nízkému množství kalorií jejich postavu. Z nich si během dne vyberou devět jídel, zkombinovaných tak, aby celkově nepřekročily 900 kcal: jsou to čtyři jídla s energetickou hodnotou 50 kcal, tři s hodnotou 100 kcal a dvě s hodnotou 200 kcal. Ach ta matika.

Zelenina a zase ta zelenina

Hlavním středobodem jídelníčku jsou čerstvé saláty a zdravé zeleninové pokrmy. Ale nejsme králíci, že. Mohou se však kombinovat podle momentální chuti, ale vždy tak, aby celková hodnota nepřekročila 900 kcal. Pokud máte ráno chuť na cosi vydatnějšího, nahraďte ovoce obloženým toastem nebo ovesnými vločkami anebo jedním toastem a malou miskou ochucených vloček. Avšak během dne už můžete zkonzumovat pouze 800 kcal.

dieta_topmodelekifoodtv

dieta_topmodelekakorracomJedna z nejvíce TOP modelek současnosti, Heidi Klum, například jí ke snídani výlučně ovoce, na oběd připadne velký drůbeží nebo těstovinový salát a večer si dává zeleninu připravenou bez tuku ve voku. Její krajanka Nadja Auermann je striktní vegetariánka, která dbá zejména na přísun potřebného množství bílkovin a proto upřednostňuje jídla z luštěnin. Topmodelka Ashley Judd si udržuje hmotnost také vegetariánskou stravou bez mléčných výrobků. Její tajemstvím úspěchu je, dát si ráno nalačno sklenici horké citronové vody (zrychluje trávení) a ovesné vločky se sójovým mlékem.

Češka Eva Herzigová jí všechno, co má rádadieta_topmodelekheasianbeautyblognet

ale pouze v miniaturních porcích. Claudia Schiffer si udržuje postavu bez jakéhokoli cvičení, pouze pomocí speciálního jídelníčku: dopoledne jí pouze ovoce a na oběd normální jídlo. Mezitím pije rajčatovou šťávu a bylinkový čaj, na večeři se musí spokojit s dušenou zeleninou nebo zeleninovým salátem. Cindy Crawford , dnes již několikanásobná matka, se vyhýbá tukům v každé podobě, a proto nejí ani mléčné výrobky. Denně vypije 8 sklenic vody, spoléhá na mnoho malých dávek jídla a co nejvíce zeleniny. Tak co? Vybrali jste si svůj dietní vzor? Text: Alice Procházková