Cesta za oslnivou hřívou

Cesta za oslnivou hřívou

Pod pojmem krásné vlasy si představujeme především vlasy lesklé, plné života, pevné, jemné na dotek, dlouhé a bez roztřepených konečků. Takovou hřívu ale mají snad jen slečny v reklamách na šampony. Přesto není nadlidským výkonem se k tomuto ideálu alespoň přiblížit.


 

Tento „plán“ zahrnuje několik bodů – úkolů, které je potřeba splnit na cestě za vysněnými vlasy. Dosažení viditelných výsledků je ale také zkouškou trpělivosti, jelikož může celý proces „proměny“ trvat třeba i rok či dokonce více let.

V čem je problém?

Máte-li zničené, suché, roztřepené a nebo naopak mastné a zplihlé vlasy, musíte se zamyslet nad tím, co to způsobuje. Používáte často žehličku, kulmu nebo fén? Používáte šampon, který je určený na jiný druh vlasů? Často je barvíte? Dlouho jste se nestříhala? Nepoužíváte kondicioner, ale lak a tužidlo spotřebováváte jako na běžícím pásu? Chyby, které při péči o své vlasy děláte, si musíte uvědomit a začít je postupně napravovat.

 

Vlasový detox

Co vás čeká je „vlasový detox“. To znamená, že vaše žehličky, fény a kulmy zamknete na sto západů. Horko, kterému vlasy vystavujete při jejich používání, vlasy vysušuje a ničí. Existuje spousta účesů, které budou vypadat úžasně i bez zbytečného rovnání nebo natáčení. Pokud budete na příležitostném použití fénu nebo kulmy trvat, investujte do ochrany proti horku (heatprotection, například L´Oréal Paris Studio Silk&Gloss), které vaše vlasy před návalem horka trochu obrní a obalí. Do popelnice taky poputují všechny chemikáliemi nabité prostředky typu tužidel, laků a gelů.

Konečky vlasů by měly pro jejich zdravý růst a vitalitu být zastřihovány jednou za šest týdnů. Pokud můžete, nechte to na profesionálech – mají praxi i vhodné vybavení. Stříhání vlasů podomácku tupými nůžkami na papír rozhodně kvalitě vlasů nepřidá.

 

Úprava jídelníčku

I zdravá strava může přispět ke kráse.  Dbejte na dostatečný příjem vitamínů, tekutin a Omega mastných kyselin, obsažených v oříšcích a rybách. Podle průzkumů mají viditelně horší vlasy lidé s nezdravými stravovacími návyky, výraznou nadváhou nebo anorexií.

 

Potravinové doplňky

V lékárnách se můžete poptat po různých dodatečných přípravcích a tabletkách pro zrychlení proměny vašich vlasů, ale nespoléhejte na ně. Potravinové doplňky jako Biosil plus mohou po pravidelném používání zlepšit kvalitu vlasů, nehtů i pleti, nicméně jen polykáním vitamínů velkých výsledků nedocílíte.

 

Umývání vlasů

Vlasy se doporučuje umývat jednou za dva-tři dny. Při umývání vlasů je dobré používat přírodní šampon (Oriflame, Yves Rocher) nebo šampon určený přesně pro váš typ vlasů (na mastné, na suché, na barvené, na lupy..). Nesmíme zapomenout ani na kondicioner, který pomáhá vlasy udržovat hydratované a pevné. Mokré vlasy jsou mnohem citlivější než za suchého stavu, takže je jen lehce vyždímáme jemným ručníkem, v žádném případě je netřeme! Pokud máte problémy s roztřepenými konečky, pořiďte si krém (masku), který se nanáší na mokré vlasy. Vlasy pak nechte uschnout na vzduchu, přirozeně. Pokud hřívu umýváte večer, v žádném případě nechoďte do postele s vlhkými vlasy a raději počkejte. Bavlněné, hrubé povlaky na polštářích také mohou hodně dřít a vysušovat, zkuste si raději sehnat ložní prádlo s jemným, hedvábným povrchem, po kterém budou vlasy klouzat.

 

NÁŠ TIP (nejen) PRO BLONDÝNKY! S vůní heřmánku.

Ovlivňuje vůně naši celkovou pohodu? Určitě ano, může zklidnit nebo naopak povzbudit mysl nebo vyvolat příjemné pocity.  Bylinné složení a neutrální pH v kombinaci s krásnou vůní jsou přednosti heřmánkového šamponu Luna. Obsahuje čisté výtažky z heřmánku a využívá jeho přirozených účinků. Regeneruje vlasy
a současně zmírňuje problémy s vlasovou pokožkou. Reguluje nadměrnou tvorbu mazu, zklidňuje vlasovou pokožku a snižuje tvorbu lupů.

A co navíc? Blonďaté vlasy doslova rozzáří – projasňuje barvu a dodá jim lesk.

 
Cena šamponu 38 Kč. Více na www.alpa.cz.

 

My jsme si pro vás připravili soutěž o tento heřmánkový zázrak!

Hodně štěstí  a trpělivosti! :)

 

 

 

 

Text: Natalie K.