Aromaterapie je hra s vůněmi

Jak to funguje? Aromaterapie pracuje se skutečnými vůněmi, přesněji „éterickými oleji“, získanými z aromatických rostlin, ovoce a dřevin. Vůně jednotlivých éterických olejů jsou nositelkami jedinečných terapeutických účinků, které mohou velmi efektivně snížit stres,


Jak to funguje?Aromaterapie je hra s vůněmi

Aromaterapie pracuje se skutečnými vůněmi, přesněji „éterickými oleji“, získanými z aromatických rostlin, ovoce a dřevin. Vůně jednotlivých éterických olejů jsou nositelkami jedinečných terapeutických účinků, které mohou velmi efektivně snížit stres, navodit příjemnou atmosféru nebo redukovat zápachy a viry v prostoru. Protože unikátní informace ukryté ve vůních, vnímáme čichem, je využití Aromaterapie velmi  snadné a efektivní.

Nejsnadnější použití: Vůně v prostoru

Klasická aromaterapie používá mnoho účinných terapeutických metod: koupele, masáže, inhalace a další. Nejsnadnější je však využití vůně v prostoru. Tuto metodu si také oblíbí vaše rodina a návštěvníci. Moderní aromaterapie nabízí nepřeberné množství médií pro uvolňování vůní: aromalampy na svíčku, elektrické aromalampy, fontány a aromadifuséry. Při výběru správného média je potřeba přihlédnout k velikosti prostoru a k atmosféře, kterou si přejete vytvořit.  Pak už stačí přidat vodu, pár kapek oblíbené esence a můžeme relaxovat. Vyzkoušejte například synergickou směs 2kapek Tymiánu s 4 kapkami Bio Citrónu, skvěle prohřívá a čistí dýchací cesty.

Aromaterapie je hra s vůněmiTIP: Nakupujte jen kvalitní aromalampy, ověřte si jejich zdravotní nezávadnost! Jen tak budete mít jistotu, že při jejich zahřívání nedochází k uvolňování toxických látek.

Pokud vás už tradiční lampy nudí, vyzkoušejte novinku ionizační difuzér YUN od Pranaróm – čistí a zvlhčuje vzduch, provoní i velké prostory, je vybaven dálkovým ovládáním.  Zakoupíte na www.greenwave.cz

Jaké vůně použít?

Vybírejte opatrně, protože náš trh je doslova zavalen levnými vonnými oleji, které jsou pouhými náhražkami skutečných přírodních vůní a nemohou tak být zdraví prospěšné. Naopak čisté a kvalitní éterické oleje jsou jedinou zárukou vysoké účinnosti Aromaterapie.

Vyzkoušejte například produkty německé firmy Primavera, která je jedním z nejoceňovanějších výrobců rostlinných silic na světě. Společnost Primavera vyrábí své éterické oleje ze surovin pocházejících z vlastních zemědělských projektů biodynamického nebo ekologického pěstování.  Najdete na www.primavera-bio.cz

Vyberte si vůni pro váš prostor:Aromaterapie je hra s vůněmi

Obývací pokoj – Grepfruit, Limetka, Lemongrass, Litsea, Bergamot, Bílá jedle

Haly a chodba – Bergamot, Litsea, Citronela, Lemongrass, Bílá jedle , Borovice, Smrk

Domácí spa – Levandule, Heřmánek, Med, Ylang Ylang, Bergamot, Jasmín, Růže

Kancelář – Bergamot, Mandarinka červená, Grep, Citrón, směs Dobrá nálada Primavera, Šalvěj

Dětský pokoj – Mandarinka červená, Pomeranč

 

Nebojte se experimentovat

Éterické oleje lze míchat a vytvářet tak příjemné vonné kompozice vůní. Oblíbenou směs, kterou používáme do aromalampy, můžete stejně tak, smíchat s rostlinným olejem (například Mandlovým nebo jojobovým) a vytvořit si tak luxusní pěstící olej s terapeutickými účinky. Na 30 ml oleje použijte cca 15-25 kapek éterického oleje. Podobně můžeme aromatizovat koupelovou sůl  - 10 lžic mořské soli smíchejte v misce s 40 kapkami éterického oleje. Vyzkoušejte například tuto povzbuzující směs 1:1:  Limeta, Pomeranč, Zázvor. Nebo uklidňující směs 1:1: Med, Levandule, Heřmánek.

Naučte se aromaterapii bezpečně používat

Pokud máte chuť naučit se kouzlit s vůněmi, vyzkoušejte jeden z našich úvodních seminářů pro začátečníky. Pod vedením zkušené aromaterapeutky se naučíte praktické metody, které přispějí k upevnění vašeho zdraví, posílení imunity a zlepšení nálady. Navíc si sama namícháte skvělé přípravky, které si odnesete domů.

Aromaterapie je hra s vůněmiAromaterapie je hra s vůněmi

 

Nejbližší základní seminář s aromaterapeutkou Janou Fridrichovou již 22. Října 2011 .

Více informací naleznete zde http://primavera-bio.cz/popis/prehledseminaru2011/