Vítání jara: pozvěte si exkluzivního slunečního hosta

Jestli nějaké pravidlo opravdu platí, tak to, které zní: Důvod k oslavě se vždycky najde. V tomto období je těchto „důvodů“ hned několik a všechny se víceméně váží k jaru. Po třech dlouhých zimních měsících se na teplejší počasí a na první nesměle lechtající


Jestli nějaké pravidlo opravdu platí, tak to, které zní: Důvod k oslavě se vždycky najde. V tomto období je těchto „důvodů“ hned několik a všechny se víceméně váží k jaru. Po třech dlouhých zimních měsících se na teplejší počasí a na první nesměle lechtající sluneční paprsky těší všichni. Vždyť slunce nám doslova dobíjí energii a jeho časnější svit prodlužuje den. Slavit a bavit se s přáteli – v tomto období najdete jen málo mrzoutů a škarohlídů, kteří by pozvání na jarní párty odmítli. Obzvlášť, když na něm budete mít exkluzivního slunečního hosta. Nerad přichází sám, bere na sebe podobu útlé láhve a ukrývá v sobě 2000 hodin slunečního svitu. Oslovujte ho Metaxa.

K jaru také neodmyslitelně patří Velikonoce. Jediné svátky s pohyblivým datem jsou skvělým důvodem sejít se s partou kamarádů nebo v širším rodinném kruhu. A jaké by to byly velikonoční hody bez pomlázky, vajíček, beránka a něčeho dobrého „na zapití“. A protože jde o svátky jara, tak není nic lepšího než drink, který v sobě snoubí vůni a chuť slunce. Oboje na vaši rodinnou sešlost nebo párty s přáteli dokáže přinést Metaxa.

To jsou jen dva z mnoha důvodů, proč si uspořádat jarní párty. Vy jistě přijdete na řadu dalších. Ale na druhou stranu nehledejte k večírkům a oslavám jenom formální důvody. Párty přece důvod mít nemusí. Zkuste se prostě sejít jenom tak. Stačí se domluvit s pár kámoši a uvidíte, že původně šedivý všední den může být najednou prozářený sluncem. Metaxa má slunce na rozdávání.

TIPY na drink:

 

Metaxa Suntonic Red                                    

Ingredience:

Metaxa 5*

Tonic

Grenadina

plátek pomeranče

led

 

Návod k přípravě:

Do tumbleru – vyšší sklenky bez nožky – vložíme led
a plátek pomeranče. Metaxu zalijeme tonikem
a „dobarvíme“ grenadinou. Dozdobíme plátkem pomeranče.

Suntonic Lemon                                                   

Ingredience:

Metaxa 5*

bitter lemon

citron

plátek pomeranče

led

 

Návod k přípravě:

Do tumbleru – vyšší sklenky bez nožky – vložíme led, plátky citronu a limety. Následně nalijeme metaxu
a dolijeme tonikem. Ozdobíme plátkem pomeranče.

Metaxa Fresh                                          

Ingredience:

Metaxa 5*

pomerančový fresh džus

plátek pomeranče

led

 

Návod k přípravě:

Do tumbleru – vyšší sklenky bez nožky – vložíme led, přidáme metaxu a dolijeme pomerančovým fresh džusem. Na ozdobu pak přidáme plátek pomeranče.