Pomsta bude sladká, nebo hořká?

„A proč jsi vlastně tak rychle odešla z redakce? Vždyť jsi byla Noskova oblíbenkyně?“ Zpovídá Renča Simču. „Teď, kdy už jsi pryč i ty, ti to klidně řeknu. Bylo to regulérní sexuální harašení,“ začne vyprávět Simča. „Na tom výjezdním brainstormingu mě málem zn


„A proč jsi vlastně tak rychle odešla z redakce? Vždyť jsi byla Noskova oblíbenkyně?“ Zpovídá Renča Simču. „Teď, kdy už jsi pryč i ty, ti to klidně řeknu. Bylo to regulérní sexuální harašení,“ začne vyprávět Simča. „Na tom výjezdním brainstormingu mě málem znásilnil, hajzl jeden. Normálně ke mně vlezl na pokoj. A docela jsme se servali, to víš, že jsem mu nedala. Pak se lekl, že bych mu mohla udělat průser, pozval si mě hned den na to k sobě do kanclu, omluvil se mi a nabídl tak tučné odstupné, že bych byla blázen, kdybych to nevzala. A dobře jsem udělala. Jsem teď v konkurenčním časopise a dostala jsem větší plat. A co ty? Slyšela jsem, že tě taky propustili? To je sprosťárna, “ zakroutila Simča pobouřeně hlavou. Ano, nedávno dostala vyhazov i Renča. Z jiné redakce stejného vydavatelství. Pro nadbytečnost. A Renča se chce pomstít. Panu vydavateli Noskovi osobně. A Simča jí svou zpovědí dala zbraň do ruky.

„Víš, že toho nelituju? Vůbec mě to tam nebavilo,“ lže Renča, která se z vyhazovu nemůže vzpamatovat. Ale už ví, jak Noskovi udělá peklo na zemi.

„Hele, no to bych do Noska neřekla, že vyjíždí po ženských, měla jsem pocit, že je to vzorný taťka od rodiny,“ stočí Renča řeč zpátky k extra zajímavému tématu.

„On je Nosek pěkně pod pantoflem. Jednou do aťasu přišla na focení ta jeho, tos měla vidět, jak ho sekýrovala. Se dvěma načinčanýma princezničkama, který se chovaly tak, že si můžou všechno dovolit. Opravdu výstavní rodinka. V podstatě se ani nedivím, že když si Nosek dá dvě tři sklenky, kouká, kde si ulevit. Ale u mě teda fakt narazil, já nikomu matraci dělat nebudu,“ rezolutně pronesla Simča.

„No jasně, hele já už budu muset jít,“ kouká Renča ukončit schůzku. Dozvěděla se, co potřebovala, a tak ji už Simča přestala zajímat. Honem domů k počítači….

Za dva dny měl pan vydavatel Nosek co vysvětlovat své paní. Ta dostala z neznámého mailu informaci, že její manžel v zaměstnání sexuálně haraší a obětem z různých redakcí pak dává vysoké odstupné, respektive držhubné. Například jde jmenovitě o Simču a Renču. Obě dvě byly vyhozeny z vydavatelství právě panem Noskem, který se je předtím pokusil zneužít. Tak to je teda fičák, vztekal se Nosek, protože to nebyla pravda. Simču, která se mu na výjezdním školení doslova nabízela, razantně odmítl, a té pak bylo tak trapně, že mu na druhý den sama hodila na stůl výpověď. Pak se hodila marod a už ji v redakci nikdo neviděl. Nedostala ani korunu odstupného. A Renča? Toho líného zmalovaného stvoření, které dělalo v jiné redakci jednu botu za druhou, se zbavil v rámci snižování stavů a oddechl si. Nerad se na ni koukal, natož aby si na ni chtěl sáhnout….

Naštěstí je paní Nosková rozumná a moudrá žena, která svému muži věří, protože se opravdu vzájemně milují. A tak se u nich doma žádné drama nekonalo. Naopak, manželé dali děti k babičce, zašli si na prima večeři a přípitek věnovali dvěma hloupoučkým kačenám, které si chtěly zahrát na osudové ženy. Neměly na to, chudinky…