Jak přežít se ctí firemní večírek

Možná se těšíte, ale dost pravděpodobně jdete na firemní party spíš z povinnosti. Ve skutečnosti vás večírek moc neláká, a třeba se dokonce děsíte společenských úskalí, před nimiž vás jinak chrání pracovní prostředí. Seznamte se, dokud je čas, s týpky, na které mů


Možná se těšíte, ale dost pravděpodobně jdete na firemní party spíš z povinnosti. Ve skutečnosti vás večírek moc neláká, a třeba se dokonce děsíte společenských úskalí, před nimiž vás jinak chrání pracovní prostředí.

Seznamte se, dokud je čas, s týpky, na které můžete na večírku narazit. Vyhnete se trapasům, problémům nebo i nudě…

Poťouchlá drbna
Jak ji poznáte: Je to šedá myška se zvědavýma očima. Nic jí neujde a na večírku všechno bedlivě pozoruje. Moc nepije, aby se pokochala střízlivým pohledem na opilé spolupracovníky. Někdy s sebou nosí foťák, aby si kolegy vyfotila a po večírku fotky škodolibě vystavila na nástěnce.
Jak s ní vyjít: Vyplatí se obezřetnost a opatrnost. Poptejte se jí na zdraví, děti a proberte další bezpečná témata. Nakloníte si ji, když se s ní vyfotíte. Za střízliva!!! Je-li to muž (drbny nemusí být jen ženy!), zatančete si s ním (také s nízkým promile v krvi).
V žádném případě: Nenechte se vtáhnout do její pavučiny drbů, i když je to lákavé, protože drbna ví tolik pikantností a tak ráda by vám je sdělila! Ale něco za něco: i vy byste jí musela něco zásadního sdělit. Jinak ji naštvete a věřte, že ona na vás zjistí něco, co ráda okamžitě pošle dál.

Otravný opilec
Jak ho poznáte: Možná že na pracovišti svou náklonnost k lahvi skrývá, ale na večírku to neustojí. Pije všechno, ve velkém a s každým. Vnucuje se na potkání s tykáním, chce to stvrdit polibkem a přípitkem. Stěží drží balanc, a přesto často vybíhá na taneční parket, kde kosí ostatní taneční páry.
Jak s ním vyjít: Je to skoro nemožné. Jednou si s ním přiťukněte, a je-li to šéf, připusťte tykání. Nebojte se, ráno vám bude zase vykat.
V žádném případě: Nenechte se nutit do společného pití, netančete s ním, protože vám hrozí pád. Je-li neodbytný, poproste jiného kolegu o pomoc a odtančete s ním stranou. Pak už se k opilci nepřibližujte a jen zpovzdálí občas omrkněte, čeho jste byla ušetřena svým únikem z jeho blízkosti.

Firemní playboy
Jak ho poznáte:
Je skvěle ohozený, dokonale oholený a voní. V ruce si nonšalantně pohrává se sklenkou něčeho ostřejšího, je zábavný – prostě neodolatelný. Kolem něj jsou povětšinou ženy a pár chudáků, kteří touží působit jako on.
Jak s ním vyjít: Předpokládejme, že si s ním nechcete nic začít. Pokláboste s ním a chvilku se vyhřívejte v jeho okouzlující společnosti. Zatančete si s ním, a bude-li se k vám významně tisknout, naznačte mu jemně svoji nelibost.
V žádném případě: Nevěnujte mu víc času a nijak se ho letmo nedotýkejte. Vzbudila byste v něm naději na noc plnou vášně. Mějte na mysli, že je to lovec a sladké svůdné řeči chrlí na potkání. Vy byste byla jen jedna z mnoha jeho vyhlédnutých obětí.

Rada DŽ: Než mu sednete na lep, vyzpovídejte opatrně drbnu. Ta vám určitě s radostí prozradí, kolik firemních „zářezů“ má playboy na svém kontě z podobných akcí. Třeba vás to odradí a druhý den si budete blahopřát.

(kaw)
Foto: www.pixmac.cz