Dovolená ve stínu kokosové palmy

Dovolená ve stínu kokosové palmy

Pokud milujete cestování a přitom nevíte, jakou destinaci si vybrat. Máme pro vás tip. Vyrazte za sluncem tam, kde bělostné pláže lemují kokosové palmy. Proč? Budete mít jistotu, že jste si cílovou destinaci prostě vybrali na jedničku. 


 

Když jsem byla malá holka úplně jsem hltala obrázky, na kterých na mě mrkaly vysoké kokosové palmy a já si přísahala, že jednou tu krásu kolem chci vidět na vlastní oči. A tak jsem musela odjet do exotiky a první dálkový let vedl do Thajska, druhý směr Kostarika a třetí na božské Maledivy. Já jsem zářným důkazem toho, že pohled na palmy se vší tou krásou kolem je jednoznačně návykový a vaše první cesta tak rozhodně nebudou cestou poslední,“ svěřuje se Kamila (33).

Modrá jako Maledivy

Indický oceán tady hraje všemi odstíny modré, jeho vody jsou průzračné až běda, k tomu světlounký písek
a vidina nekonečného nicnedělání. Pro líbánky bychom kouzelnější lokalitu hledali jen stěží. „ Na ty nejúchvatnější pláže, na kterých jsem kdy za svůj třiatřicetiletý život byla, mohu s klidnou duší pasovat ty na ostrově Ihuru. Pokud právě sem vyrazíte, tak neváhejte ani vteřinu,“ doporučuje cestovatelka Jana.

Mauricius: Klenot mezi Madagaskarem a Seychelskými ostrovy

Plumerie, lány cukrové třtiny, ale i čajových lístků, fantastické pláže, vyhřáté vlny oceánu, písečné duny Chamarel, vodopády, kreolská kuchyně a výtečný bílý rum. Asi není potřeba vás na tento spanilý ostrov v blízké vzdálenosti od Madagaskaru, lákat víc. Pokud ale uvažujete o svatbě v exotice, tak právě na Mauríciu se pořádají právně platné sňatky se vším všudy už nějaký ten pátek. A není se čemu divit, že snoubenci pak na tento den o to víc už nikdy nezapomenou.

Srí Lanka: Ta, co voní po čaji

I když se o Srí Lance tvrdí, že tamní pláže nejsou až takovým lákadlem jako třeba ty karibské. Tak vám tento ostrov v rámci poznání opravdu můžeme doporučit. Cenné památky jako je Chrám Buddhova zubu, Sigiriya, nebo jeskynní komplex Dambulla totiž jen tak nikde neuvidíte. Ostatně zážitkem sám o sobě je také sloní sirotčinec Pinawala, nebo národní park Yala. A pak atmosféra Srí Lanky je opravdu jediná svého druhu.

Tip: Cenově dostupná dovolená vás čeká například přímo v Indii, přesněji ve státu Goa. Právě tady dříve odpočívala jenom a pouze smetánka.

pixabay.com