Podruhé jako poprvé

Podruhé jako poprvé


První den v září je velký den všech školáků. Úplně největší je však pro prvňáčky. Těšení na vše, co škola přináší, doprovází nadšení z nových kamarádů a dojmy z paní učitelky.

Ne jinak je tomu i u krásné moderátorky a čerstvě dvojnásobné maminky Ivety Vítové. Ta svou prvorozenou dceru Anetku vyprovodila na její první cestě do školy. Společnost jim dělal dvojměsíční syn Matěj.

„Anetka jde do druhé třídy, ale pro nás je to po covidovém roku tak trochu jako poprvé. Minulý rok byl náročný pro všechny školáky a my, co jsme si s prvňačky dali částečně i domácí on line výuku, doufáme, že letos už žádná omezení ve školách nebudou a děti zažijí zase návrat k normální školní docházce se vším, co k tomu patří“, říká krásná Iveta Vítová.

„Asi jako hodně malých holčiček, i já kdysi chtěla být učitelkou. To mě ale minulý rok zcela pustilo,“ směje se Iveta. „Musím upřímně složit obdiv všem učitelům, kteří se společně s dětmi museli také přizpůsobit situaci
a najet na on-line výuku. Anetka spolu s ostatními prvňáčky ve škole měla o distanční výuce denně 3 hodiny – psaní, matematiku a pak třeba prvouku nebo angličtinu. Rodiče často absolvovali výuku spolu s dětmi. A musím říct, že udržet děti v pozornosti aspoň na prezenci, bylo leckdy náročné. Občas netradiční učení přineslo řadu vtipných situací. Třeba se stalo, že paní učitelka napsala písmenko, ale když ho chtěla ukázat dětem, bylo vidět zrcadlově, tak je děti neuměly ani přečíst, natož jej napodobit při psaní. Člověka ani nenapadne, s čím se museli kantoři vypořádat, tedy za mě, klobouk dolů,“ směje se Iveta.

A na co se těší malá Anetka?

„Nejvíce se těší na školní družinu. O ní básní už několik týdnů a první školní den si bez družiny představit nemůže, dodává se smíchem Iveta. A samozřejmě se také moc těší na paní učitelku, kamarády ve třídě
a speciálně na spolužačku Niki, se kterou, doufá, bude sedět v lavici.“