Trápí vás ekzém? Máme pro vás řešení

Trápí vás ekzém? Máme pro vás řešení

Nobilis Tilia představuje BIO řadu Atopik pro ekzematiky


decké výzkumy ukazují, že až 60 % malých dětí postihuje atopický ekzém a nejčastěji se projevuje mezi 3. a 6. měsícem věku miminka. Tímto chronickým zánětlivým onemocněním pokožky v dospělosti trpí až 10 % populace. Česká značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia od 1. března nabídne komplexní péči
o pokožku s projevy atopick
ého ekzému. Hlavní účinnou látkou je oves, jehož zklidňující efekt si ověřili ve spolupráci s univerzitami v Olomouci a v Brně.

Ekzematická pokožka vyžaduje každodenní péči kosmetickými produkty určenými přímo pro ni, tvz. emoliencemi. Atopický ekzém se projevuje suchou až popraskanou pokožkou, zarudnutím, zánětem nebo nadměrným mokváním. Velmi často ekzém doprovází intenzivní svědění, které narušuje spánek, což vede k celkové únavě a podráždění psychiky dětí i dospělých. Negativní vliv na psychický stav má i samotný vzhled pokožky s ekzémem. Rozlišuje se akutní fáze vzplanutí ekzému, kdy je pokožku potřeba zklidnit. A klidová fáze nemoci, kdy je potřeba zaměřit se na prevenci. Pravidelným promašťováním pokožky, nejlépe přírodní kosmetikou, je možné se vyhnout i kortikoidům, které zmírňují záněty či zarudnutí, ale mohou mít nežádoucí účinky.

V Nobilis Tilia vyvinuli komplexní řadu produktů s BIO certifikací, která se postará o celostní péči o pokožku s atopickým ekzémem, včetně mytí a okamžitého zklidnění při akutních projevech. Složení se opírá o tradicí prověřené účinky měsíčku lékařského a konopného oleje, a především o zklidňující a zjemňující účinky ovsa (oleje a extraktu). Vývojové oddělení Nobilis Tilia ve spolupráci s českými univerzitami zajistilo odborné studie a reference o působení aktivních látek na pokožku s ekzémem. Z výsledků na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci vyplývá, že ovesné látky mají pozitivní účinek při snižování zánětu. Na Vysokém učení technickém v Brně sledovali prostup látek do pokožky a díky tomu mohli v Nobilis Tilia zvolit nejlepší kombinaci surovin.

Také v této řadě uplatňuje Nobilis Tilia své dlouholeté znalosti v oblasti aromaterapie a spojuje působení éterických olejů pro tělo i mysl.Produkty obohacuje směs éterických olejů pryskyřice stromu kopaiva, květů blue tansy a stromu cedru. Společně přispívají nejen ke zklidnění podráždění na kůži, ale jejich vůně harmonizuje stavy úzkosti a přecitlivělosti spojené s psychickým vypětím, které může život atopika zatěžovat. Celá řada svým komplexním složením účinně přispívá k omezení aktivity patogenních mikroorganismů na pokožce, zklidňuje
a zmírňuje projevy ekz
ému. Pravidelné používání produktů podporuje dlouhodobě klidný stav pokožky bez projevů svědění a podráždění,“ doplňuje Markéta Fialová z vývojového oddělení Nobilis Tilia.

Řada Péče při ekzematické pokožce ulevuje od nepříjemných projevů atopického ekzému, obnovuje zdravou pokožku a navrací komfort a pozitivní naladění mysli. Celá řada je vhodná pro dospělé i děti. Šetrnou péči
o nejmenší děti vhodně doplňuje nový BIO Jemný olej Matýsek. Jeho složení kombinuje zvláčňující účinky rostlinných olejů z mandlových a meruňkových jader v bio kvalitě. Pomáhá tak maminkám chránit křehkou dětskou pokožku už od narození.

 

náš tip: Obnovující krém Atopik

Ulevte suché pokožce s atopickým ekzémem! Obnovující krém české značky přírodní kosmetiky Nobilis Tilia s BIO certifikací vhodně doplní vaši každodenní péči o ekzém. Hydratuje, promašťuje a snižuje zánětlivé projevy. Je vhodný pro pokožku s ekzémem v obličeji i na lokálně zasažená místa na těle. Koupíte na nobilis.cz.

 

NÁŠ tip: Obnovující tělové mléko Atopik

Pohlazení přírody pro pokožku s projevy ekzému. Tělové mléko s BIO certifikací šetrně pečuje o suchou
a podrážděnou pokožku. Vědecky prověřené aktivní látky z ovsa, konopí a měsíčku lékařského zvláčňují, hydratují a zklidňují. Mléko tvoří na pokožce ochranný film, který zabraňuje ztrátě vody a zároveň nezanechává pocit mastnoty. Koupíte na nobilis.cz.

  

 

NÁŠ tip: Zklidňující krém Atopik

Zažijte okamžitou úlevu při atopickém ekzému! Česká značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia vyvinula komplexní řadu pro péči o pokožku s ekzémem. Vědecky i tradicí ověřené účinky ovsa doplňuje dalšími aktivními látkami. Zklidňující krém s oxidem zinečnatým zmírňuje svědění a pomáhá absorbovat přebytečnou vlhkost z pokožky. Koupíte na nobilis.cz.

NÁŠ tip: Sprchový balzám Atopik

Pečujte o pokožku s ekzémem již při sprchování. Aromaterapeutická značka kosmetiky Nobilis Tilia přichází s hydratačním balzámem pro každodenní mytí ekzematické pokožky. Komplex účinných látek z ovsa a konopí zanechává na těle hedvábný pocit a pokožku hydratuje i dlouho po umytí.  Koupíte na nobilis.cz

 

 

 

 

Česká značka aromaterapeutické kosmetiky Nobilis Tilia přináší svým zákazníkům celostní péči přírody. Na okraji Národního parku České Švýcarsko ve Vlčí Hoře, kde společnost sídlí a produkty ručně vyrábí, už do roku 1994 věří, že to nejlepší nám dává příroda sama. Není nic účinnějšího na vyladění těla, mysli i ducha než jsou éterické oleje. Ve spojení s rostlinnými oleji jsou tím nejlepším pečovatelem o přirozeně krásnou a vyživenou pokožku. Každé použití takové kosmetiky je relaxačním rituálem, který podporuje životní pohodu.

Více o Nobilis Tilia na www.nobilis.cz/o-nas.