Barvení vajíček šetrné k přírodě?

Barvení vajíček šetrné k přírodě?

Zkuste to se surovinami z řetězce BILLA


 

Velikonoce už jsou za dveřmi a spolu s nimi vrcholí i předsváteční přípravy. Kdo se letos chystá ctít tradici barvení vajíček, má pro něj řetězec BILLA jeden k přírodě ohleduplný tip. Obarvit vejce totiž lze i s přírodními surovinami, které snadno najdeme v kuchyni nebo jsou běžně k dostání v prodejně potravin. Jak na to?

Tradiční barvení vajíček letos může zpestřit využití přírodních surovin. Stačí jen zvolit ty správné a rázem vzniknou krásné pestrobarevné kombinace. Potravin lze pro barvení vajec využít celou řadu. Na barvení vajec budete na šálek vody potřebovat:

  • nakrájené červené zelí nebo borůvky na modrá vejce,
  • slupky červené cibule na červená nebo fialová vejce,
  • slupky ze žluté cibule na oranžová vejce,
  • nakrájenou červenou řepu na růžová vejce,
  • sáček černého čaje na hnědá vejce,
  • špenátové listy na zelená vejce.

Pokud doma náhodou některá ze surovin chybí, stačí vyrazit do nejbližší prodejny BILLA a nakoupit je tam. „Nebo mohou naši zákazníci v Praze a Brně pořídit všechno potřebné zboží na našem e-shopu, který nyní testujeme. Díky velkoskladům, které v těchto městech máme, dovezeme kvalitní a čerstvé potraviny přímo domů už do 3 hodin od objednání,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a tisková mluvčí BILLA ČR.

Když jsou všechny suroviny pohromadě, postup už je potom jednoduchý. Obecně platí, že na jeden šálek vody připadá ½ až 1 šálek nahrubo nakrájené suroviny. Vaří se 15 minut, poté se scedí a vmíchá se lžíce octa. Po vychladnutí se přidají vejce uvařená na tvrdo, přikryjí se a nechají přes noc v chladničce. Čím déle budou vejce namočená, tím sytější barvu získají. Černý čaj se přidává do vroucí vody a sáčky se nechají louhovat 10 minut. Poté je třeba je vymačkat do vody a vyhodit. Do čaje se přidá ocet, celá směs se zamíchá a přidají se do ní vejce natrvdo.

Barvení velikonočních vajec potravinami namísto chemických barev může být hezký krok k tomu, aby si nás příroda zase oblíbila. „Věříme, že příroda kolem nás si zaslouží pozornost a naši ochranu. A přispět k tomu může každý z nás i každodenními maličkostmi a snažíme se pro to něco udělat také my v rámci našeho Plánu B,“ říká Dana Bratánková a dodává: „Rádi bychom touto cestou popřáli našim zákazníkům i zaměstnancům krásné prožití velikonočních svátků v kruhu svých nejbližších.“


 

O e-shopu BILLA
Obchodní řetězec BILLA v březnu spustil testovací fázi svého e-shopu. Zákazníci v Praze a Brně si nyní mohou pořídit nákup svých oblíbených potravin z pohodlí domova. Vybírat mohou z portfolia až 7 000 položek včetně oblíbených privátních značek společnosti BILLA. Nový e-shop www.shop.billa.cz garantuje zákazníkovi dovoz zboží už do 3 hodin od objednání, poskytuje slevu 10 % na první nákup a dopravu zdarma. Po vyhodnocení testovací fáze BILLA rozšíří službu po celé České republice.

O Plánu B
Rostoucí emise, úbytek biodiverzity a stále větší množství odpadu se pomalu, ale jistě stávají realitou naší planety. Právě proto BILLA věří, že je nezbytné podnikat kroky, které zajistí naši udržitelnou budoucnost. BILLA tuto odpovědnost přijímá a v rámci Plánu B dělá maximum pro to, aby si nás příroda zase oblíbila. V rámci těchto kroků společnost BILLA nabízí čím dál více produktů s udržitelným původem, snižuje uhlíkovou stopu, zachází šetrně s přírodními zdroji, chrání přirozenou biodiverzitu a dlouhodobě usiluje o efektivní využití druhotných surovin. Více o Plánu B naleznete na www.planbilla.cz.