Svatební šaty

Svatební šaty

Největší pozornost na svatbě je bezesporu věnována nevěstě. Všichni s netrpělivostí čekají na to, jaká bude, jak jí to bude slušet, jaký bude mít účet, jakou bude mít kytice, ale především to, jaké bude mít svatební šaty. Ženich je přeci jen ve své kreativitě pon


Největší pozornost na svatbě je bezesporu věnována nevěstě. Všichni s netrpělivostí čekají na to, jaká bude, jak jí to bude slušet, jaký bude mít účet, jakou bude mít kytice, ale především to, jaké bude mít svatební šaty.

svatebni saty9

Ženich je přeci jen ve své kreativitě poněkud omezen. S největší pravděpodobností bude mít na sobě oblek, košili doplněnou  kravatou, nebo motýlkem a s tím se moc vymyslet nedá. Vzpomeňte, jak dvě miliardy lidí seděly u televizních obrazovek a čekaly na to, jakou róbu bude mít vévodkyně z Cambridge. Když Kate přicházela, Harry u oltáře pošeptal svému bratrovi Williamovi: ,,Počkej, až ji uvidíš."

svatebni saty7

 Fotograf: Pavla Bártová

Výběr šatůsvatebni saty8

Svatební šaty jsou pro nevěstu to nejdůležitější, a proto byste také výběru šatů měla věnovat největší pozornost. Možná už máte jasnou představu o tom, jak by Vaše šaty měly vypadat, nebo jste o tom ještě nepřemýšlela. Nezáleží na tom, zda jsou to šaty po mamince, nebo je to nejnovější model letošního roku. Tím nejdůležitějším je, abyste se v nich cítila dobře, neboť svatební šaty ovlivní Vaši náladu po celý den. Šaty budou vidět na fotografiích i na videozáznamech, na které se po letech budete dívat s dětmi a za dalších několik let i se svými vnoučaty.

Elegant wedding dress displayed on mannequin in bridal storePůjčit, nebo koupit?

Na výběr svatebních šatů se nejvíce těšíme a věnujeme mu největší pozornost. V dnešní době je mnoho možností při výběru. Šaty si můžete buď půjčit, což je nejjednodušší možnost, nebo koupit, anebo si je nechat ušít. Pokud váháte mezi tím, zda si šatičky koupit, nebo si je jen půjčit, zapřemýšlejte, zda je ještě někdy v budoucnu využijete. Pokud budeme mít například šaty typu letní koktejlky, pak je určitě zužitkujete na další příležitosti. Pokud budete mít chtít velkou princeznovskou róbu, tak Vám pravděpodobně budou viset ve skříni a praktičtější si je bude půjčit. Ještě je tu jedna možnost, a to šatičky si koupit a následně pak prodat. V každém případě myslete na styl svatby. Šaty by měli být ve stejném stylu jako je celá svatba. Mother looking as female employee assisting young daughter in footwearKaždá nevěsta se vdává s tím, že je to jednou v životě, (bohužel ne vždy tomu tak je), ale berte na vědomí, že tyto šaty si oblečete jen jednou, proto si vyberte ty nejkrásnější. Je dobré, když Vám s výběrem šatů někdo pomáhá, ať už maminka, nebo kamarádky, které Vám popravdě řeknou, zda vám to sluší, či nikoliv. V žádném případě ne ženich, pro toho musí být šaty překvapením. Pokud vám Vaše poradkyně budou říkat, že ty a tamty šaty Vám sluší a Vy se v nich nebude cítit dobře, vybírejte dál, protože až oblečete ty pravé, poznáte to! TIP: Až budete šaty vybírat, doporučuji v nich nějakou dobu strávit. Vyzkoušejte si základní činnosti, které budete ve svatební den dělat. V šatech se projděte, zkuste si v nich na chvilku sednout, pokud budete mít vlečku, zkuste si, jak Vám jde se otočit na místě. V salonech Vám určitě zapůjčí boty na vyzkoušení, ale na poslední zkoušku si vezměte boty svoje, abyste vyzkoušela, zda šaty nejsou příliš dlouhé. Nebylo by příjemné, když byste si na ně ve svůj velký den měla šlapat a neustále tuto nepříjemnost kontrolovat. A to poslední – zkontrolujte, zda Vám opravdu šaty sedí tak, jak mají. Zkontrolujte, zda se Vám někde něco neodchlipuje, neodstává, nebo naopak Vás netlačí. Pokud je vše jak má být, pravděpodobně máte vybráno! Text: Mgr. Lucie Bönischová [gallery ids="9022,9021,9020,9019,9018,9017,9016,9015,9014,9012,9011"]