Poke bowl s tuňákem

Poke bowl s tuňákem

Smažený kapr a bramborový salát jsou podle mnohých lidí pokrmy, bez kterých si štědrovečerní stůl nedovedou představit. Ryby sice patří do zdravého jídelníčku, a to platí i pro kapra, ale rozhodně ne ty obalované v mouce a strouhance, které si lebedily na pánvi v pořádné vrstvě oleje. Z takových ryb získáte jen spoustu zbytečných kalorií navíc a když je budete jíst často, tak riskujete i své zdraví.

Pokud chcete vašemu trávení odlehčit, nechte letos tradice stranou. Dopřejte si u štědrovečerní tabule trochu exotiky a připravte si havajskou poke bowl s tuňákem – zdravou misku plnou chutí. 

Poke bowl je tradiční havajské jídlo inspirované japonskou kuchyní. Poke znamená „posekané na kousky“ a přesně tak pokrm vypadá. Jde o rybu a zeleninu nakrájené tzv. „na sousto“ a servírované v misce společně s rýží (v našem případě konjakovou bezsacharidovou rýží). 

 

Co budete potřebovat:

 

Postup

Nejdříve si připravte tuňáka. V misce smíchejte KetoMix Barbecue dresink a olej. Přidejte tuňáka a ze všech stran obalte. Misku zakryjte folií a dejte marinovat do lednice. Mezitím si nachystejte další ingredience. Podle návodu připravte konjakovou rýži. Avokádo, okurku a ředkvičky nakrájejte na tenké plátky. 

Rozpalte nasucho pánev. Na talíř si připravte sezamová semínka. Namarinované steaky z tuňáka orestujte z každé strany asi 1 minutu nebo podle chuti. Měly by ale zůstat téměř syrové. Z pánve tuňáka přendejte na talíř se sezamovými semínky a obalte ho ze všech stran. Na suchém ubrousku nechte chvíli odpočívat a pak nakrájejte na plátky. 

Do servírovací misky postupně naskládejte konjakovou rýži, plátky okurky, ředkviček a avokáda. Nakonec přidejte tuňáka. Pocákejte KetoMix Vajonézou a posypte nadrobno pokrájenou natí z jarní cibulky.

 

 

Ingredience: