Domácí ořechové tyčinky

Dalším zajímavým nápadem, jak propojit med a ořechy je výroba jednoduchých vlastních zdravých müsli tyčinek, díky čemuž budete mít jistotu, že v nich jsou opravdu jen samé zdravé věci. Kromě medu a vlašských (či jakýchkoliv jiných) ořechů budete totiž potřebovat už jen vločky, sušené ovoce a sůl.

Ingredience:
100 g tekutého lučního nebo lesního medu Medokomerc
180 g oříšků a semínek
180 g ovesných vloček
180 g sušeného ovoce
30 g hladké mouky
Trochu soli

Postup:

1. Pokud nemáte hodně šťavnaté sušené ovoce jako meruňky nebo švestky, je lepší je předem (klidně přes noc) nabobtnat do vody, protože při pečení v troubě by mohlo vyschnout a zhořknout. Před samotným vařením ho ovšem vyndejte a pokud možno vysušte třeba papírovou utěrkou.

2.Vločky a ořechy je dobré předem trochu opéct na plechu v troubě na 180 °C nebo pánvičce, můžete buď přidat trošku másla nebo vyloženě na sucho. Nepečte je ale společně (vločky se opečou rychleji) a dávejte pozor, aby se vám nepřipekly a nezhořkly!

3. Vlašské ořechy následně nasekejte na menší kousky a smíchejte s vločkami, trochou mouky a soli. 4. Sušené ovoce nakrájejte na menší kousky a promíchejte se směsí vloček a ořechů.

5. Celou směs zalijte tekutým medem. Pokud je potřeba, rozehřejte si ho předem v horké lázni do max. 60 °C, ale pak počkejte, až trochu zchladne, protože výsledek je ideální ručně promíchat ručně.

6. Nyní je třeba medovo-vločko-ořechové těsto pevně vtěsnat do menšího pekáčku vystlaného pečícím papírem, a následně ve stále předehřáté troubě péct cca. 25 minut.

7. Po vyjmutí z trouby nechte vychladnout, a teprve potom na prkénku krájejte na jednotlivé tyčinky nebo kostičky.

Přejeme dobrou chuť

 

 

 

 

Ingredience: