Katka Němcová roztomilá moderátorka počasí TV NOVA

Katka Němcová roztomilá moderátorka počasí TV NOVA

Moderátorka počasí TV NOVA  Katka Němcová je věčně usměvavá a příjemná mladá dáma. Strávit s ní několik hodin na golfovém hřišti v Darovanském Dvoře u Plzně, bylo opravdu zábavné. Člověk, jakoby najednou nabyl dojmu, že ji zná odjakživa. Ano, přesně takto příjemně a nenuceně na vás zapůsobí a pak už ji máte, jak se říká, pod kůží.


 

Katka 1

Pokud bych měl vystihnout její charakteristiku, tak mohu směle říct, že jde o jednu z nejroztomilejších golfistek, které jsem kdy na greenech poznal.

1)Už je to nějaký ten pátek, co jste začala dělat počasí v TV Nova. Když se ohlédnete, jakou jste od té doby ušla cestu? Je to přibližně rok, co moderuji počasí. A skutečně za tuto dobu na sobě pozoruji změny. Člověk získává určitou jistotu a pak působí uvolněně. Před rokem jsem se před kameru stavěla s ostychem. Dnes už tomu tak není.

2)Jen tak pro zajímavost, co vede mladou dívku k tomu, aby se stala moderátorkou počasí? Je to touha stát se obdivovanou a slavnou, nebo to byl momentální pokus vyzkoušet míru svého sebevědomí? Být slavnou a obdivovanou mi přišlo atraktivní v 17ti. Teď už to člověk vnímá jinak. Sláva, polní tráva. Uvědomuju si, že co je dnes, může být zítra jinak. Moje touha byla spíš živit se tím, co mě baví a vymanit se z toho typického vzorce chodit do práce od - do.

3) Mimochodem, řekla byste o sobě, že máte tah na branku, že jste sebevědomá? Myslím si, že když má někdo tah na branku, musí hrát trošku tvrdou hru. Já bych spíš řekla, že si něco přeju a soustředím se na to tak dlouho, dokud to nevyjde. A ono to většinou skutečně vychází. Sebevědomí mám myslím, přesně tolik, kolik potřebuju. Abych se nad nikým nepovyšovala a před nikým neponižovala

Katka 2

4) Já ale vím, že počasí není vašim jediným pořadem v rámci stanic TV NOVA. O co jde? A to je přesně ono. Přála jsem si pracovat ještě na dalším televizním projektu, kde televizní diváci zjistí, že má slovní zásoba obsahuje víc slov než jen oblačno až zataženo. K tomu jsem měla velkou touhu cestovat. Teď se věnuji pořadu Mercedes Benz Jachting, který mi umožňuje obojí.

5) Aha, jachting…Máte k tomuto sportu nějaký vztah?   Vztah mám, ale ne k jachtingu jako sportu ale spíše jako k životnímu stylu. Zažít dovolenou třeba na plachetnici a každý den kotvit v jiné maríně má neskutečné kouzlo. Právě letos se chystám plout podél chorvatského pobřeží. Nemůžu se dočkat.

6) Ale jsme u rozhovoru do golfového časopisu, předpokládám, že s golfem začínáte? Nicméně, povedla se nám úžasná fotka, jak patujete z poměrně velké vzdálenosti přímo do jamky. Řekl bych, že určitý talent by tu byl…. J Vážně? Je pravda, že jsem na úplném počátku golfového umění. To, co jste viděl byla náhoda. Asi jste mi přinesl štěstí.:-D

7) Jsem opravdu rád, když vidím na hřišti dalšího nadšeného golfistu, který se chce tomuto sportu věnovat se zápalem a nasazením. Dokázala byste říct, co vás na golfu láká? Musím se přiznat, že jsem k tomuto sportu měla určité předsudky. Jakmile jsem ale odpálila svůj první míček, věděla jsem, že jsem ztracená a dřív nebo později s ním začnu.

8) Říká se, že hlavním úkolem každého začátečníka je nutnost, najít si dobrého trenéra. Jste v této fázi, nebo to necháte jen tak plynout a jste samouk? Trenér je v mém případě nutností. Vždy, když jsem se něčemu chtěla naučit sama, tak jsem to nikdy nedotáhla do konce. Nedokážu být sama sobě tvrdým učitelem.

9) Jak se tak pohybuji v posledních létech na hřištích v České republice, tak zjišťuji, že se golfu začíná věnovat daleko více žen, než v minulosti. Když u toho zůstanete, budete přesvědčovat třeba kolegyně z branže? Na to si každý musí přijít sám.

10) A co partner, ten by si s vámi nechtěl golf vyzkoušet? Nebo snad už hraje? Přítel je sportovec tělem i duší a mám takový dojem, že na který sport sáhne, ten mu jde. Divila bych se, kdyby byl golf výjimkou. Zatímco ve většině případů, mě k různým druhům sportu přivedl právě on, u golfu jsem iniciátor já.

11) A jak se dívá na vaše „nové sportovní“ ambice? Je rád. Podporuje mě ve všech sportech. Snad jenom "gaučing" mi občas zakazuje:-)

12) Možná by se pro vás mohl golf stát společným relaxem? Možná budete tím prvotním impulsem pro jeho golfovou hru? Potřebujete vůbec parťáka na greenu?    Já si dokážu vychutnat sport i sama. Například při běhání, když potřebuju vypnout. Člověk pořád s někým mluví a udělat si chvíli sám pro sebe je občas fajn. Na druhou stranu společně s partnerem sportujeme moc rádi. Když se k tomu přidají ještě přátelé, tak to nemá chybu. To jsou potom sportovní výsledky vedlejší.

13) Jsme už v polovině letošního roku, je něco, co se vám zatím hodně povedlo? A to třeba i po pracovní, nebo osobní stránce?  Žádné velké změny u mě neproběhly. Každý den se probouzím s tím, že jsem fakt šťastná za to, jaký život žiju. Práce mě baví, mám skvělého partnera a rodinu, která mi denně volá, jak se mám. Večer pak chodím spát s tím, že děkuju. Nevím, komu nebo čemu, ale děkuju. Životní pohodu považuju za největší úspěch.

14) No a na závěr jedna zásadní otázka. Potkáme se ještě v průběhu tohoto roku na některém z tuzemských golfových hřišť? Myslím, že určitě. Přesto budu ale golfové turnaje spíše ještě nějakou dobu moderovat než hrát