Vytvarujte si tělo do plavek pomocí pár cviků

Vytvarujte si tělo do plavek pomocí pár cviků

Břicho, nohy i hýždě dokážou každou ženu dostat do varu, alespoň ve chvíli, když přijde na vybírání plavek. Pojďte si pomocí pár šikovných cviků vytvarovat tělo, do léta to ještě stihnete. posilovani1Nejproblémovější partie jsou jasné snad každé ženě – nohy, hýždě i bříško jsou pro ukládání tuku jako stvoření, bohužel! Kvůli nedostatku testosteronu v těle obtížněji měníme tuky na svaly, oproti mužům však právě díky tomuto nedostatku cvičení nepřeženeme natolik, že z nás místo krásné, štíhlé ženy nebude mohutný a svalnatý chlap. Tedy až na výjimky.

Jídelníček byste neměla přehlížet

Cvičení jde ruku v ruce se správným jídelníčkem, jestliže máte tedy zálusk na hezké tělo do léta, vylučte z něj jednoduché cukry, jako jsou sladkosti, slazené nápoje atd. A omezte složité sacharidy, jako jsou pečivo, rýže, brambory, těstoviny, uzeniny s nízkým podílem masa atd. Přidejte na zelenině, ovoci, luštěninách a libovém masu. Bříško můžete posilovat nejvíce ze všech partií, proto se nebojte více opakování nebo více počtu sérií. Ideální je, jestliže zkombinujete do tréninku vždy alespoň dva cviky, jeden na přímé břišní svaly a druhý na šikmé břišní svaly.

Šikmé břišní svaly

Šikmé břišní svaly skvěle posílíte, jestliže budete pravý loket přikládat k levému koleni a naopak. Tedy takový kris kros cvik, při kterém dbejte na to, aby bederní páteř ležela na podložce. Při doteku kolene aposilovani2 loktu vydechujte, při pohybu zpět nadechujte. Opakujte alespoň 20x po třech sériích.

Plank vám pomůže k vysněnému bříšku

Na přímé svaly dobře poslouží cvik zvaný „plank“. Je však náročnější a není od věci, když vás při něm zkontroluje zkušený fitness lektor, aby vám řekl, zda ho děláte správně. Lehce si při něm totiž namůžete záda a výsledek se pak jen těžko dostaví. Opřete se celými předloktími o podložku a stejně tak špičkami nohou. Tělo srovnejte do roviny, záda mezi lopatkami vyhrbte a celé tělo zpevněte. Plank udržujte po dobu pár vteřin a následně povolte, několikrát opakujte.

Spodní část bříška je rovněž důležitá!

Do třetice nezapomeňte na spodní část bříška, lehněte si na záda, ruce dejte podél těla a nohy zvedejte pomalu a plynule nahoru a zase zpět dolů. Když jdou nohy dolů, nadechněte se, když jdou nahoru, vydechněte. Při tomto cviku je rovněž nezbytné dbát na to, aby celá bederní páteř ležela na podložce, nesmí se v žádném případě prohýbat. Ulehčit zádům můžete i tím, že si pod bederní páteř vložíte ruce dlaněmi směrem dolů. Jestliže vám záda nedovolí plný pohyb dolů, pohybujte nohami jen v takovém rozpětí, které vám není nepříjemné skrze bederní páteř.

Dřepy, jedině dřepy!

Nposilovani4a zadeček vám nejvíce pomůžou dřepy. Nezapomínejte, že každý dřep se zaměřuje na jinou část hýždí. Je tedy dobré kombinovat úzké dřepy s tzv. sumo dřepy, ale rovněž provádět výpady vpřed i vzad. Každý cvik je nezbytné provádět důkladně, aby vaše kolena, kotníky ani záda netrpěly! Nejde tedy o to, že uděláte sto špatně provedených dřepů, ale třeba jen dvacet provedených precizně. Při těchto cvicích nesmí v žádném případě koleno „předběhnout“ špičku chodidla. Toto pravidlo si zapište za uši a dbejte na něm. Důležité je rovněž udržovat rovná záda a nehrbit se. Jestliže si nejste jistá, opřete se celými zády o zeď a posunujte se dolů, jako byste si chtěla sednout na židli, nezapomeňte, že kolena nepředbíhají špičky nohou! Ke zdi se můžete otočit i čelem, stoupněte si špičkami nohou přímo ke zdi a uvidíte, že vás kolena dál nepustí, pak budete dřep provádět správně. No a nakonec nezapomeňte na kardio cvičení. Když jej zařadíte alespoň třikrát týdně do svého cvičebního plánu, uvidíte výsledky vskutku za chvíli.