Jak si užít dovolenou, když musíte šetřit!

Jak si užít dovolenou, když musíte šetřit!

Vyrazili jste s celou rodinou k moři, ale kvůli omezenému rozpočtu musíte šetřit, i když si chcete po roční dřině trochu povyrazit a vyhodit z kopýtka? Známe úsporné triky, díky kterým si nejen užijete, ale navíc se nevydáte z posledních peněz. Opravdu je to možné, mrkn


ID-100203641Vyrazili jste s celou rodinou k moři, ale kvůli omezenému rozpočtu musíte šetřit, i když si chcete po roční dřině trochu povyrazit a vyhodit z kopýtka? Známe úsporné triky, díky kterým si nejen užijete, ale navíc se nevydáte z posledních peněz. Opravdu je to možné, mrkněte!

 

Výlety s cestovkou? Ale kdepak, jde to i jinak a mnohem levněji!

Odletěli jste letecky k moři a ráda byste se v dané zemi porozhlédla po atraktivitách, co berou dech a patří mezi nejvyhledávanější? Na místo předražených výletů přes cestovku si raději půjčte auto a objezděte si v klidu a pohodě všechno, co vás láká navštívit. Postřeh: Okružní výlety přes delegáta začínají od 50 do 110 euro, a když si tuto částku vynásobíte dvěma, přičtete poloviční cenu za vaše nejmenší, dostanete se na cifru, co vám vyrazí dech. A navíc nemluvě o tom, že budete páni vašeho času a nebudete se muset přizpůsobovat skupině.  

Jedete beze stravy? Schválně si propočítejte, zda se vám to skutečně vyplatí

Chcete k moři nebo k Atlantiku frnknout beze stravy? Určitě promyslete, kolik utratíte za obědy a večeře v tamních restauracích, nebo řeckých tavernách. Ceny za chutné menu určitě nejsou zanedbatelné. Navíc, pokud natrefíte na výhodný lást, rozhodně mrkněte na to, kde je v ceně program all inclusive. S dětmi tak ušetříte za zmrzlinu a svačinky a vy za drinky a alkoholické nápoje. Navíc je rozhodně fajn, když ochutnáte alkohol místní výroby, ať víte, co se kde pije. ID-100267899  

Pozor na drobnosti, za ty se totiž utratí víc, než dost

Na promenádě si pořídíte lahodný pohár, na pláži si koupíte mladý kokos, lehnete si za poplatek na plážové lehátko a tak můžeme pokračovat do nekonečna. S sebou si do kufru přibalte karimatku, nebo plážovou deku. Sice vám zabere nějaké to místečko, ale ve výsledku rozhodně ušetříte.   - Nekupujte hned první suvenýry, na které narazíte, prvně se dostatečně porozhlédněte po cenách, které v dané lokalitě panují. - Vezměte si s sebou opalovací kosmetiku, v letoviscích je značně předražená. A úplně nejlepší je, když ji nakoupíte mimo hlavní sezónu. - Kufry před odletem doma obalte folií, rozhodně ušetříte.  A taky pozor na překročení váhového limitu. Pokud víte, že si s sebou chce vzít více věcí, zahrňte tuto položku do cestovního pojištění.