Jiří Mádl zvládl i estébáka!

Jiří Mádl zvládl i estébáka!

Někteří svodům a výhodám spolupráce neodolali a navždy tak zaprodali svou „duši ďáblu“. Jiří Mádl se díky roli Adama přesunul z rolí uličníků a puberťáků do vážné polohy a svým výkonem přesvědčuje, že „umí“! 


 

Čtěte také: Film, který vám ukáže, jak líbá ĎÁBEL

 

3 otázky pro Jiřího Mádla:


“Připadal jsem si jako řidič Formule 1“

Adama, kterého jste ve filmu ztvárnil, se sice nedobrovolně, ale přesto rozhodne pod nátlakem vstoupit do StB. Jak jste se vcítil do doby, ve které se příběh odehrává?

Nejlíp tu dobu opravdu vystihuje výraz „doba temna“. Bylo to zvláštní. Měl jsem pocit, že to lidi muselo hnát do extrémů, někteří se vzájemně odcizovali a někoho to muselo naopak strašně sblížit. Jinak sám vnímám minulý režim jako něco, z čeho se musíme poučit, a naši, ať chceme nebo nechceme, režimem pokřivenou náturu napravit. Zlo plodí zlo a o tom taky náš film je.

Konfident - Jiří Mádl

V českém filmu vznikly nejméně dva výborné filmy o praktikách StB. Kachyňovo Ucho v roce 1969 a drama Pouta režiséra Radima Špačka. V čem je Konfident jiný než třeba tyto dva snímky?

Pojednává o mladých lidech, kteří nejsou vůbec protřelí životem. Jejich nevinnost, jejich strach a nevyhnutelnost situace je hlavním hybatelem děje. To se ve filmech z této doby ještě neobjevilo. Vždy se jednalo o lidi starší, kteří už měli možnost pár chyb v životě udělat a víceméně věděli, co dělají.

Konfident se točil skoro rok a vy tam prakticky nesejdete z plátna. Jak na samotné natáčení vzpomínáte a co vám nejvíc utkvělo v paměti?

Ten pocit absolutní oddanosti práci. Připadal jsem si jako řidič formule jedna, když zajede do boxu. Každý věděl naprosto přesně, co má dělat a snažil se, abych co nejdříve a co nejlépe mohl jet dál. 

Konfident

INFO

Scénář: L´ubomír Slivka

Režie: Jakub Nvota

V dalších rolích uvidíte Michaelu Majerníkovou, Ondřeje Vetchého, Táňu Pauhofovou, Jana Budaře a další.

 

Čtěte také: Můj vysvlečenej deník, film plný lásek a karambolů

Text: Ivavo

Foto: Bontonfilm