Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

Jak zařídit dětský pokoj pro miminko?

0Na příchod miminka se musí připravit nejen budoucí maminka, ale také tatínek. Společným krokem, který je čeká je zařídit miminku pokoj nebo místo, kde budou všechny potřebné věci a nábytek pro jeho potřeby. Co nesmí chybět v pokoji pro miminko, jsme pro vás sepsali v násled


0Na příchod miminka se musí připravit nejen budoucí maminka, ale také tatínek. Společným krokem, který je čeká je zařídit miminku pokoj nebo místo, kde budou všechny potřebné věci a nábytek pro jeho potřeby. Co nesmí chybět v pokoji pro miminko, jsme pro vás sepsali v následujícím článku.

Po narození bude s vámi v ložnici

Miminko, které se čerstvě narodilo se budí několikrát za noc kvůli kojení a je tak pro rodiče praktické si na první měsíce postýlku umístit přímo do ložnice. Budou miminku neustále na blízku, díky čemuž bude miminko klidnější a nebudou muset chodit za miminkem daleko.

Postýlku nebo kolébku?

nursery-1078923_1920Mezi základní vybavení každého dětského pokoje je postýlka. Záleží čistě na rodičích zda na pár prvních měsíců zvolí kolébku, která miminko bude uspávat. V kolébce miminko vydrží pouze do prvních 6 měsíců, pak pro něj může být nebezpečná a může se z ní snadno vyklopit. Ať už zvolíte kolébku nebo postýlku nezapomeňte na kvalitní povlečení do dětské postýlky, které musí být z prodyšného materiálu, ideálně z bavlny. Bavlněné dětské povlečení se vyrábí ve veselých barvách i s různými motivy, takže si určitě vyberete. Ale pozor textilie do postýlky by měla ladit se závěsy, kobercem nebo barvou stěn.

Bezpečná postýlka

Ideální postýlka je na kolečkách. Ta se dá snadno 4přemisťovat zrovna tam kam potřebujete, z místnosti do místnosti. Postýlka musí být kvalitní, bezpečná a musí splňovat určitá kritéria. Taková kritéria nesplňují všichni výrobci a je tak potřeba pečlivě vybírat. Prvním takovým kritériem je vzdálenost mezi jednotlivými příčkami postýlky. Ta nesmí přesáhnout 6,5 cm. Dítě tak neprostrčí hlavu ani se mu nezasekne ručička. Proti možným zraněním skvěle poslouží mantinel do postýlky. Nejen, že zabrání zraněním a změkčí pády, ale také postýlku rozveselí a zútulní. Druhým kritériem je kvalitní a nezávadný materiál, ze kterého je postýlka vyrobená. Důležité je také zaoblení stran, nevyčnívající šrouby, kování nebo špatně vybraný rozměr matrace. Dítě pak může strčit ručičku mezi rošt a matraci a hrozí vážné zranění. ložná plocha minimálně 60 x 120 cm, ideálně 70 x 140 cm větratelný polohovatelný rošt postýlka musí mít zdravotní atest vydaný akreditovanou zkušebnou kvalitní matrace do dětské postýlky

Přebalování každou chvíli

Přebalování je možné vyřešit několika způsoby. Je spíše na vás kolik máte prostoru a co vám bude nejpohodlnější. V současné době se nejvíce využívají přebalovací pulty se vzhledem komody, slouží jako přebalovací stůl a zároveň mají dostatek úložných prostor na veškeré potřebné věci. Jsou stabilní a komodu můžete využívat i poté co dítě vyroste. U většiny jde vrchní přebalovací nástavec sejmout a vznikne tak klasická komoda, kam se mohou ukládat hračky, oblečení nebo dětské knížky. Pokud vás trápí nedostatek prostoru můžete zvolit přebalovací pult na kolečkách, který se dá snadno složit. Když je i přebalovací stůl je příliš velký, poslední variantou jsou přebalovací podložky, které se umístí na stůl, skřínku nebo pračku. Podložky jsou molitanové nebo nafukovací, měly by být omyvatelné a na stranách vyvýšené, aby se nemohlo miminko překulit.

Koupání každý večer

Poslední nezbytnou věcí, která vám nesmí po narození miminka doma chybět je vanička. Koupání a hygiena budou každodenní záležitostí. Miminko můžete koupat v klasické vaničce nebo v ergonomicky tvarovaném kbelíku, kde se miminko cítí jako u maminky v bříšku. Koupací kbelíky poskytují menší prostor a voda tak obklopuje miminko kolem celého tělíčka a voda pomaleji chladne. Při koupání v kbelíku stačí miminku zajistit hlavičku. Kbelík můžete později využít jako další úložný prostor na hračky.