Budoucí maminky: Jaké položky (ne)zapomenout připsat na nákupní seznam?

Budoucí maminky: Jaké položky (ne)zapomenout připsat na nákupní seznam?


 Seznamů do porodnice, seznamů dětských výbaviček a dalších nezbytností pro nastávající maminky jste už určitě četla nespočet. A při takovém čtení se člověku pěkně zježí chlupy, viďte? Zjistíte, co všechno nemáte, kolik to bude stát a zjišťujete, jaký zásah dostane váš rodinný rozpočet. Ale neděste se zbytečně. Rozhodně toho nebudete potřebovat tolik. Zjistili jsme, kde se dá ušetřit, ale i bez čeho to opravdu nepůjde.

Hlavně to nepřežeňte

Jakmile jste oznámili tu radostnou zprávu, začaly se vám doma hromadit dupačky, chrastítka, capáčky a další rozkošné věcičky pro miminka. Na střádání výbavičky během těhotenství není nic zvláštního ani špatného. Jen si dejte pozor, abyste nenastřádala kopu dupaček pro novorozeně. Miminko totiž poroste jako z vody a novorozeneckých oblečků určitě neunosí tolik. Takže klidně střádejte, ale zaměřte se i na větší velikosti dětského oblečení – ať jste připravená, až miminko poroste.

Tip: A nezapomeňte střádat také něco pro sebe – třeba kojící polštáře se mohou zdát jako zbytečnost, ale věřte nám – určitě je oceníte!

Co se hodí nevynechat?

Kromě samotné výbavičky by na miminko měl čekat samozřejmě hluboký kočárek. Ale nezapomeňte, že ani nemrknete a bude čas pořídit sportovní model. A nákup dvou kočárků za tak krátkou dobu znatelně zasáhne i štědrý rozpočet. Pokud chcete ušetřit, omrkněte nabídku kombinovaných kočárků – v jednom balení pořídíte jak hlubokou korbičku a sportovní nástavbu, ale někdy také autosedačku. Za jednu cenu tak budete mít kočárek, který využijete od narození miminka až do jeho tří let.

Kromě kočárku budete potřebovat dětský nábytek (ale ani s ním to není třeba přehánět). Pro začátek bude nutností postýlka, ale bez přebalovacího pultu se pohodlně obejdete, takže jestli potřebujete ušetřit, sáhněte namísto pultu po přebalovací podložce – stejně je praktičtější!

Autosedačka, lahve a ohřívačky kojeneckých lahví, dudlíky, dětská kosmetika a další potřeby pro miminka. Takových seznamů už jste určitě četla spousty a není třeba je znovu opakovat – sama určitě víte, bez čeho se obejdete. Jak je to ale s oblečením?


Oblečení pro novorozence pořizujte ve velikosti 56 a 62. (Menších budete potřebovat opravdu jen pár kousků.)

Kojenecká body jsou nejpoužívanějším kouskem, ale bohatě jich bude stačit deset.

Dupačky postačí patery a overaly čtyři.

Kabátky, mikiny a svetříky pořizuj podle ročního období, ale vystačíš si se třemi kousky.

Čepičky, ponožky a capáčky kupuj po dvou kusech/párech.

Miminka narozená v zimě budou navíc potřebovat kombinézu, teplejší mikinu a kabátek, čepici a rukavice – vystačíš si s jednou sadou.

 

 


Co vám ještě chybí?