3 rady nad zlato pro dokonalé manželství od rozvodových právníků

3 rady nad zlato pro dokonalé manželství od rozvodových právníků

Jestli má někdo dokonalý přehled o tom, na čem manželství většinou těžce krachují a čemu je třeba se vyhnout, abyste jejich služby vůbec nikdy nepotřebovala, jsou to rozvodoví právníci – ti, kteří se každodenně v práci setkávají s rozhádanými dvojicemi, které svým pr


Jestli má někdo dokonalý přehled o tom, na čem manželství většinou těžce krachují a čemu je třeba se vyhnout, abyste jejich služby vůbec nikdy nepotřebovala, jsou to rozvodoví právníci – ti, kteří se každodenně v práci setkávají s rozhádanými dvojicemi, které svým problémům mohly relativně snadno předejít, kdyby dodržovali tyto tři rady. Které to jsou?

Nelžete: partnerovi, ani sama sobě

I jedna malá lež může rozbít vztah. A nejde jenom o něco, co napovídáte svému manželovi, ale i o to,  čím balamutíte sama sebe. S tím, jak čas plyne, můžete ztrácet trpělivost a toleranci k menším chybkám nebo různým rozcházejícím se názorům vašeho muže, a tak se z něčeho, nad čím jste u oltáře mávla rukou, může stát obrovský problém. To samé platí pro vás – jestliže jste nikdy nechtěla děti, ale šla jste do manželství s tím, že to přece snad nějak dopadne, no a najednou je o pár let později a váš manžel by chtěl založit rodinu, může se stát, že se proberete v pořádném neštěstí.

Sdílejte: co sdílet a co ne

Jak efektivně předejít hádkám ohledně zapomenutých narozenin, nákupů a návštěv? Sdílejte spolu své kalendáře! V době pokročilé technologie je snadné synchronizovat například i v mobilních telefonech události, a tak budete vždy vědět, co se děje, kdy a kde. Sdílené finance jsou pro většinu párů také dobrý nápad, pomocí sdílených účtů a výpisů uvidíte příjmy i výdaje vaší domácnosti otevřeně a bez tajností kolem – právě finance (a ne zrovna úplná upřímnost o nich) bývají problémem, kvůli kterému spousta dvojic končí u právníků. Tomu se přitom dá snadno předejít komunikací a kompromisy. A co nesdílet? Každou minutu života na sociálních sítích. Nechte si ve svém vztahu také trochu soukromí. Sociální sítě se stávají v poslední době čím dál častějším uváděným viníkem rozvodů, tak raději čas strávený na facebooku investujte do společných chvilek.

Nezapomínejte: snaha se cení a cenou je spokojené manželství

4Každý pár snadno zapadne do nudné každodenní rutiny, která může svou tíhou zabít i tu největší a nejvášnivější lásku. Je proto třeba nezapomínat do programu zařazovat neustále nové věci: zkoušejte nové aktivity, poznávejte nová místa, zapište se na kurzy, experimentujte v ložnici. Čas od času se hoďte do gala, pěkně se namalujte a pak si s manželem zajděte na rande, o jakém jste snila od chvíle, kdy jste viděla první romantický film. Důležité je snažit se a nebýt v žádném ohledu života pasivní – není nic horšího, než jen přihlížet utíkajícímu času. Souhlasíte, nebo máte pro fungující šťastné manželství jiné tipy? Napište nám do komentářů!