Obrňte se proti stresu! Zregenerujte tělo i mysl!

Obrňte se proti stresu! Zregenerujte tělo i mysl!

Z prosluněného léta zbyly už jen fotografie, malí školáci usedli do lavic a odstartovaly kolotoč rodičovských povinností, uvolněnější atmosféra je tatam a na výsluní se opět vrátil tvrdý pracovní režim. Stresujících faktorů je víc, než dost, ponuré podzimní počasí na


Z prosluněného léta zbyly už jen fotografie, malí školáci usedli do lavic a odstartovaly kolotoč rodičovských povinností, uvolněnější atmosféra je tatam a na výsluní se opět vrátil tvrdý pracovní režim. Stresujících faktorů je víc, než dost, ponuré podzimní počasí na náladě také nepřidá. Je čas dobít si baterky. rs_Obrnte se proti stresu Otázkou zůstává jak a kde. Shrnuly jsme všechny možnosti, zhodnotili jejich pozitiva i stinné stránky a nabízíme vám inspirativní přehled, který usnadní rozhodování.

rs_Obrnte se proti stresu6Doma nebo v lázních?

Balzámem pro organismus je relax v podobě prodlouženého víkendu v některém z wellness hotelů. To je však náročné časově a mnohdy i finančně. Navíc se musíte podřizovat režimu hotelu a záruka, že se při přeplněné kapacitě na vás dostane v čase, který je pro vás vhodný, také není stoprocentní. V lázně můžete přeměnit také svůj domov, což je bezpochyby nejpohodlnější. Horká koupel se sklenkou sektu, miskou jahod a čokoládovým aroma ve vonné lampě rozhodně nezní špatně, ale ruku na srdce – kdo si na tohle dokáže udělat čas? Domov je navíc prostředím stresujícím samo o sobě. Tu se povaluje neposkládané prádlo, pračka pere jako o závod a věta „co bude k večeři“ se ozývá častěji, než kukačka signalizující každou celou. Suma sumárum:Volte kompromis a dopřejte si relaxační proceduru v salonech k tomu určených. "Návštěvu si můžete domluvit předem telefonicky a tak, jak to bude vyhovovat vám „Spousta našich klientů volí masáž například i v průběhu pracovního dne, namísto oběda,“ říká Andrea Kašpárková, masérka salonu La Belle. Bez čekání a rozptylování ostatními záležitostmi, které na vás může přichystat domácí prostředí.

Masáž, whirlpool nebo sauna?

Masáže, pobyty v sauně a whirlpool procedury patří k nejvíce využívaným relaxačním službám. Každá z nich ale nabízí něco jiného. Bublinková koupel probíhá ve vyhřáté vodě. Může uvolnit svalové napětí a preventivně předcházet podzimnímu nachlazení. Problémem však je, že existuje opravdu úzká hrstka whirlpoolek, které nabízejí soukromí. A odpočinete si, pakliže se budete „vířit“ s dalšími lidmi? Obdobně je na tom sauna. Vysoké teploty příznivě působí na organismus, aktivují odplavování toxických látek mízními kanály z těla, regenerují pokožku, můžete zavřít oči a relaxovat, ale pouze pakliže vás nebude rozptylovat, že nebudete sami. Soukromá sauna tento komfort sice nabízí, ale nevyplácí se být o samotě v prostorách, kde mohou vysoké teploty způsobit pokles tlaku a s tím spojenou nevolnost. Masáže zahřejí a uvolní svaly stejně kvalitně jako pobyt ve whirlpoolu nebo sauně, ale můžete si při nich také bez obav zdřímnout. rs_Obrnte se proti stresu4 Suma sumárum: Masáže vám rozhodně poskytnou nejvíce prostoru pro regeneraci mysli. Relaxační hudba, vonné esence, klid a příjemné teplo, které se vám bude rozprostírat po těle tak, jak se budou jednotlivé svaly uvolňovat. „Myslím, že především dámy zajisté ocení, že na rozdíl od předešlých dvou procedur, nebudou muset nadále upravovat svůj zevnějšek. Účes nenavlhne, make-up se neponičí,“ radí Andrea.

Baňky, kameny nebo zlaté české ručičky?

Každá masáž uvolní ztuhlé tělo, vyčistí hlavu, pomůže srovnat myšlenky. Každá má ale svá specifika a poskytuje různé bonusy. Lávové kameny, nebo chcete-li „hot stones“ uvolňují svalstvo, odráží stres, bojují s nespavostí, podporují detoxikaci organismu a zároveň dodávají energii. Baňkování sice perfektně regeneruje tělo, odprosťuje od bolesti, podporuje krevní oběh, ale nemusí být vždy příjemné. Ruční aroma terapeutické a antistresové masáže napomáhají odstraňovat výše zmíněné obtíže, avšak nejvíce působí na nervový systém. rs_Obrnte se proti stresu5 Suma sumárum: „Ruční aroma masáž je rozhodně tou nejvhodnější alternativou při únavě a přepracování,“ potvrzuje masérka Andrea z beauty salonu La Belle.

Levně nebo luxusně?

Cenová nabídka se liší v závislosti na místě salonu, ale také jeho obsazenosti a kvalitě služeb. Proto je potřeba salon pečlivě vybírat. Za kvalitu se platí a zdraví a psychická kondice jsou přece k nezaplacení. Jenže ne vždy je pravidlem, že drahé rovná se dobré. Seriózní salon vám poskytne kvalitní službu za adekvátní cenu. Chce si vás přece jako zákazníka udržet. Přemrštěné částky můžete investovat i lépe, než do hodinového odpočinku. Na druhou stranu příliš levné služby zavánějí nízkou úrovní odborné kvalifikace masérů. rs_Obrnte se proti stresu2 Suma sumárum: Cena kvalitní hodinové masáže se pohybuje okolo 800 Kč. „Relaxační šedesátiminutová masáž je v našem salonu cenově velmi dostupná. Pořídíte ji tady za 780 Kč,“ doplňuje Andrea. Text: Jana Tobrmanová