Znamení ženské sexuality

Znamení ženské sexuality

V našem seriálu se zaměříme na otázky: jaké jsou skutečně naše sexuální potřeby a jak je uspokojit. Jak můžeme nakládat se svými emocemi, jako je pocit viny či zlost. Co nás vede k navazování vztahů, kdo a proč nás přitahuje? A to díky psycho-astrologickým znamením.


 

Co je to psycho-astrologie?

Psycho-astrologie je disciplína, která kombinuje starověkou moudrost astrologie s moderními přístupy psychologie a takto se stává novou, dynamickou metodou poznávání lidské povahy. Jistě uznáte, že si to stará dobrá astrologie zaslouží, podívat se na tradiční pojmy moderníma očima. Je to takový barometr proměnlivých cyklů vývoje, v našem případě, ženské osobnosti.

 

Psycho-astrologické portréty

Každý týden vám přineseme jeden ze 13 psycho-astrologických portrétů žen, počínaje Ženou Kozorohem, přes všechna další zodiakální znamení, konče Kosmickou Ženou. Toto znamení je tu navíc, ne snad proto,
že očekáváme objevení nového souhvězdí (což se, na druhou stranu, může klidně stát), ale spíš proto, že věříme, že dnešní ženy hledají inspiraci jak nejlépe zvládnout své životní role a podvědomě touží stát se dokonalou ženou (!). A tak třináctá kapitola popisuje jakousi super ženu, která se díky svému duševnímu, sexuálnímu a mentálnímu vývoji stala naprosto a úplně nezávislá.

Ovšem nebojte se, pokud popis vašeho skutečného znamení nebude odpovídat tomu, jak vnímáte sebe sama, neznamená to, že jste „špatný“ Vodnář či Střelec. Astrální znamení budeme používat spíše symbolicky – každá z nás, totiž, prochází ve svém životě různými fázemi vývoje, a tak se může momentálně nacházet v období,
kdy bude vystupovat jako naprosto jiné znamení, než to, ve kterém se narodila.

 

Potřeby moderní ženy

Dnešní ženy jsou komplexními osobnostmi žijícími v komplexním světě, bohužel život pod tlakem vlastních představ a nároků společnosti rozhodně nepřispívá k hledání svého skutečného „já“. Zkuste vnímat náš seriál jako modely různých fází v životě moderní ženy, která se už nemůže „vměstnat“ do starých stereotypů. Musíme hrát mnoho rolí: manželka, partner, dcera, milenka, přítelkyně, profesionál. Nebo také děvka, světice, anděl, ďábel, múza, Amazonka. Musíme mít na paměti, že žena (ale i muž) se naštěstí neustále vyvíjí. Dnešní žena má mnohem víc možností než jindy. Mění se rychle, zažívá víc stresu. Náš seriál bere všechny tyto role a faktory v úvahu.

A pak…

Pokud je klíčem k naplněnému životu láska, potom klíčem k romantickému vztahu či manželství je sexuální komunikace. Sexualita je přirozenou a zdravou silou, která nám dává radost ze života, vede nás k potřebě sbližování. Když budeme v naprosté harmonii s naší sexuální energií budeme schopné žít v sebeúctě a lásce, svobodně a kreativně. Ovšem pokud máme problémy definovat své potřeby, dávat a přijímat lásku, rozvíjet náš sexuální potenciál, pak bude tento seriál (doufáme) dobrou nápovědou ke změně. V lásce a sexu totiž, než začneme hledat pravou osobu, měly bychom se nejdříve  pravou osobou stát.