Vydejte se na dovolenou, která nebude zatěžovat naši planetu

Vydejte se na dovolenou, která nebude zatěžovat naši planetu

Eco-Friendly dovolená není žádné sci-fi, jednoduše se na ni můžete vydat už dnes. Užijete si maximálního luxusu, ale nebudete zatěžovat přírodu. Poradíme, kam se vydat a co tam dělat.

Ekologická dovolená s plným pohodlím a zábavou, aniž byste zapomněli na planetu Zemi je něčím, co si můžete dopřát v Miami. Dovolená na Miami Beach může být i v duchu udržitelnosti naší země.

Kde se ubytovat

Dekor nábytku v přísně ekologickém duchu každého detailu, od skleněnou oken přes vertikální orchidejové zahrady a osvětlení vyrobené z přirozeně tvarovaných křemenných krystalů najdete v hotelu 1 Homes South Beach v Miami. Každý z pokojů je vybaven čistou vodou a skleněnými lahvemi, které omezují spotřebu plastů. Recyklované materiály zde najdete v podobě živé umělecké instalace. Ta obsahuje například velrybářské sochy vyrobené výhradně z mořských drtí. Ty má na starosti umělkyně Cindy Pease Roe. Před hotelem pak parkuje domácí vůz Tesla, který je k dispozici šoférovi kdykoliv potřebujete.

 

Co si vzít s sebou

Pokud si chcete dovolenou užít opravdu v eko-friendly duchu, nezapomeňte si s sebou zabalit oblečení z recyklovaných materiálů, jako například kousky od návrhářky Nicole Schumann, která celých 25 procent z výtěžku věnuje na organizaci Water is Everything Initiative. Dnes se však recyklací zabývá spousta módních značek, takže je i takové oblečení poměrně dostupné.

 

Kde se najíst

Vychutnejte si veganský brunch v restauraci Planta South Beach. Šéfkuchař David Lee a majitel David Grutman v restauraci připravují vynikající jídla bez živočišných produktů. Osvěží vás například kombinace melounu, avokáda, koriandru, mořské řasy s nudlemi a kešu ořechy. Večeři si pak můžete dát v restauraci KYU pod taktovkou šéfkuchaře Michaela Lewise a jeho partnera Stevena Haigha. Asijská restaurace myslí na budoucnost, proto mimo jiné zasazuje stromy, aby kompenzovala používání dřeva na gril a využívá přírodních surovin ke snížení uhlíkové stopy.


Kde se napít

Hotel Broken Shaker, který se nachází v zrekonstruované budově Art Deco, nabízí míchané koktejly s bylinkami a kořením, které si pěstují na vlastní zahradě. Koktejlové menu se neustále rozšiřuje, avšak nápadité nápoje jako je South Point Mule zahrnující bazalku, mátu, zázvorovo třešňovou zeleninu, okurkovou šťávu a limetku vyrobenou z použitých vápenných skořápek jen tak nenajdete.


Pokud zrovna nepůjdete na pláž, můžete svůj čas věnovat přírodním zdrojům v Botanické zahradě Miami Beach, která je samozvanou městskou oázu a domovem pro zachování mokřadů, rozsáhlou vodní zahradou a původní flórou a faunou. Tato zahrada je nejenom krásná, ale jejím posláním je i podpořit udržitelnost prostřednictvím vzdělávání a interakce s přírodou.

foto: instagram.com