Jak na podzimní očistu pleti

Jak na podzimní očistu pleti

Babí léto a podzim jsou ideálním časem pro regeneraci pleti, která v létě dostala pořádně zabrat. A zároveň tak pokožku připravit na zimní období.

Doplnění všech živin, hydratace a omlazení pleti přichází po ostrých slunečních paprscích nasnadě stejně jako obměna šatníku. Dny se krátí, teploty klesají a vzduch je sušší a studenější. Podzim pomalu, ale jistě přichází. Dýňová polévka a šálek horké čokolády budou brzy našimi největšími kamarády. Připravte svou pleť na podzimní dny.

Nezbytný peeling

Právě podzim je skvělým obdobím, kdy si můžete udělat nejenom svůj vlastní detox, ale  pořádně vyčistit i pleť od všeho, co jsme jí za celé léto „dopřávali“. Opalovací krémy, voděodolné make-upy a řasenky, spousta soli z moře či chlór z bazénů. Začněte tedy ideálně napařením obličeje a dále pak maskou vhodnou pro vaši pleť. Na trhu najdete od čistících, hydratačních až po regenerační masky opravdu jakékoliv. Nejšetrnější pro pleť jsou čistě přírodní, které neobsahují chemické složky.

Hydratace

Lehčí krémy a kosmetické masky mohou být skvělým základem pro kvalitní hydrataci pokožky, která je opravdu důležité i před tím, než se venku výrazně ochladí. Pleť je po létě dehydratovaná a potřebuje živiny. Nezapomínejte však, že hydrataci potřebuje i mastná. Naopak odmašťující krémy nejsou vždy ideální volbou, protože pokožce berou potřebnou vodu. Máte-li mastnou pleť, vyzkoušejte místo krému hydratační gel.

Olejová péče

Jojobový olej je vhodný pro suchou a citlivou pleť. Mandlový ideální na zimní období i pro atopickou pokožku. Avokádový na regeneraci. Meruňkový na jemnou pleť, vhodný i pro malé děti. Olejů je celá řada a bez rozdílu druhu pleti, vyhovuje velkému množství žen. Rozhodně si na podzim tento luxus dopřejte. Náš tip pro lepší výsledek: Aplikujte oleje na mokrou pokožku. Lépe se vstřebají a budou účinkovat, jak mají. 

foto: pinterest.com