Přezouvejte se doma. Vyhnete se mnoha bakteriím

Přezouvejte se doma. Vyhnete se mnoha bakteriím

Dříve jsme měli radost, když se nám podařilo proklouznout domů nebo do školy v botách. Dnes bychom však měli přemýšlet jinak.

Už to dávno není trend jen v Americe. Tzv. letní provoz a nošení bot i doma, není žádnou novinkou. Není to však nejlepší nápad, řekneme vám proč.

Většina Evropanů dříve považovala nošení bot v místnosti za nevhodné a nezdvořile. Časem se však tento trend rozšířil a snad v každé zemi najdeme rodinu, která boty v bytě či domě prostě neřeší.

 Nachystejte si pantofle

 No možná je to trošku old school zvyk, ale pořád velmi praktický a příjemný. Návštěva si nebude stěžovat na studené podlahy a přitom se bude cítit pohodlně. Stejně tak to udělejte pro vás. Pokud vám chození bez bot nevyhovuje, kupte si domů papuče, ve kterých se budete cítit dobře.

Nosíte si domů spoustu bakterií

Nošení obuvi, kterou používáte venku a pak v ní chodíte doma, je opravdu zdraví škodlivé. Například Japonci striktně dodržují, že boty do domu nepatří. Chrání se tak právě před bakteriemi. Z ulic si na botách nejčastěji domů nosíme bakterie E. coli, Serratia ficaria a Klebsiella pneumoniae. Všechny se vyskytují na chodnících, v trusu ptáků, ze psích exkrementů, počůraných rohů, obrubníků atd. Podle nedávných průzkumů mohou boty obsahovat až 442.000 různých druhů bakterií, které si vesele přneseme až domů.

E. coli (Escherichia coli) je bakterie, která způsobuje průjem a infekční onemocnění střev i močových cest. Serratia ficaria stojí za infekcí respiračního systému a Klebsiella pneumoniae se rovněž „zaměřuje“ na močové cesty.

Umývejte si ruce opravdu poctivě

I umývání rukou pro nás bylo v dětství zbytečnou otravou. V dospělosti na ní však musíme také trvat. Sundejte si boty a teprve potom si jděte pořádně umýt ruce. Vyplatí se vám to!

 

foto: pinterest.com