Investujte svůj čas do péče o sebe samou!

Investujte svůj čas do péče o sebe samou!

Věnujte jen pár minut denně sama sobě, může vám to zachránit život. Jak? Například včasným odhalením rakoviny. <h2>Rakovina – diagnóza, kterou nikdo nechce slyšet</h2> Rakovina prsu – noční můra mnoha žen současnosti. Ročně je diagnostikovaná více ne


Věnujte jen pár minut denně sama sobě, může vám to zachránit život. Jak? Například včasným odhalením rakoviny. rs_pojisteni for you <h2>Rakovina – diagnóza, kterou nikdo nechce slyšet</h2> Rakovina prsu – noční můra mnoha žen současnosti. Ročně je diagnostikovaná více než 5 500 žen a asi 2 000 z nich jí podlehnou. Nejde s určitostí říci, co je spouštěčem tohoto závažného onemocnění, byť existují některé rizikové faktory jako genetické predispozice, menstruační a reprodukční faktory, či například obezita, které mohou pravděpodobnost výskytu zvýšit. Riziko však roste především s věkem. A nejúčinnějším receptem jak se rakovině bránit je prevence.

Nebojte se vyšetření

Čím dříve se karcinom prsu odhalí, tím větší je šance, že se jej podaří úspěšně vyléčit. Udělejte proto maximum pro jeho případné včasné odhalení! Je to naprosto jednoduché – provádějte doma alespoň jednou měsíčně samovyšetření prsu. Pokud si nahmatáte jakoukoli nerovnost či bulku, všimnete si vnějších změn prsu a bradavek, neváhejte a vyhledejte svého lékaře. Nejen samovyšetření, ale i pravidelné návštěvy gynekologa jsou v otázce prevence nesmírně důležité. Jste-li starší 45 let, využívejte i možnosti nechat si prsa zdarma vyšetřit mamograficky. Ani mladším ročníkům není tato možnost zapovězena! Zdraví je přeci to nejcennější, co máte.

Pomoc nejen zdravotnická

Karcinom prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním žen v České republice a jeho diagnostika nepřináší jen zdravotní potíže spojené s léčbou, ale je i citelným zásahem do chodu celé rodiny. To si v posledních letech uvědomují i české pojišťovny a na trh přichází se speciálním pojištěním pro případ rakoviny prsu, které je určené výhradně ženám. To vám pomůže vyrovnat se s finančními nároky, které na vás budou po dobu léčby kladeny – menší příjmy ze zaměstnání, v některých případech i potřeba asistenční péče. Někdy se totiž i taková maličkost jako nákup potravin může stát skutečně náročným úkolem. Nikdy ale nezapomínejte na to, že ať už lékařská nebo finanční pomoc řeší až následky nemoci. Důležité je předcházet jejímu plnému propuknutí!