30 minut denně ve vířivce stačí k rychlé relaxaci, omládnutí i ke ztrátě nadbytečných kil

30 minut denně ve vířivce stačí k rychlé relaxaci, omládnutí i ke ztrátě nadbytečných kil

Tento fakt znali již staří Římané a potvrdilo jej i několik zahraničních studií. Kombinace teplé vody s intenzivní masáží dokáže opravdové zázraky. A kde si takový zázrak užít?

No přece ve vířivce.Důvod č. 1 - odbourává stres, bolesti hlav, nespavost a je účinnou prevencí nemocí

Pojem psychosomatika, který vznikl v dávném Řecku, v sobě skrývá slova psyché – duši a soma – tělo. Sám
o sobě měl vyzdvihovat důležitost harmonie těchto dvou oblastí a upozorňovat na to, že strádá-li duše, začne dříve či později strádat i tělo. A opravdu tomu tak je!

Co však naši psychiku posiluje? Naprosto jednoznačně relaxace a odpočinek. Každý z nás k tomu volí jiné prostředky, jako ideální se však jeví pobyt ve vířivce. Je totiž prokázáno, že kombinace pobytu v teplé vodě se správně cílenou masáží velmi blahodárně působí na uvolnění těla a psychiku. Podporuje také tvorbu endorfinu, takzvaného hormonu štěstí a tím napomáhá uvolnění pocitu úzkosti a zmírňuje deprese.

Bylo také zjištěno, že tento typ relaxace významně pomáhá proti civilizačním nemocem jako je například cukrovka. Pára, která pak z koupele stoupá, zklidňuje plíce, srdce a žaludek, čímž podporuje jejich řádné fungování. Klidný pobyt v teplé vodě s masáží vás dle studií dokáže také prokazatelně zbavit bolestí hlavy
a nespavosti.

Důvod č. 2 - podporuje hubnutí a omlazuje pleť

A kdo by právě tohle nechtěl, zvláště když je to pravda? Díky důmyslně umístěným tryskám, které plní masážní funkci, jsou svaly v permanentní stimulaci, což je nejen posílí, ale také řádně prokrví. Dále studie prokázaly,
že horká voda ve vířivce podporuje metabolismus a pocení, čímž dochází ke značnému výdeji energie. Stačí pouhých 30 minut denně, 6 dní v týdnu a pro ty, jež nechtějí či nemohou vykonávat náročnější sportovní aktivity, je to adekvátní náhradou za cvičení.

Celkovému stavu pokožky pak pobyt ve vířivce prospívá zcela jednoznačně. Zmíněná stimulace velmi zlepšuje stav celulitidy. Prokrvení pak zvyšuje elasticitu kůže, díky čemuž pleť vypadá mladistvěji.

Důvod č. 3 - napomáhá regeneraci svalů a kloubů

Kdo z nás nezná zatuhnutí šíje nebo zad? Asi každý se s tímto problémem již setkal. Pravidelnou návštěvou vířivky však tomuto zatuhnutí můžeme preventivně zamezit. Hydromasáž v teplé vodě je nedocenitelná pro uvolnění a zvýšení flexibility svalů. Ty se díky zahřátí v teplé vodě stanou ohebnějí, což následně umožní větší rozsah pohybu. Ideální je také jako regenerce po sportnovní zátěži. Horká koupel totiž odplaví ze svalů kyselinu mléčnou, která se v nich při aktivitě ukládá, a zmírní tak jejich ztuhlost a bolest. Pro kllouby se pak léčba hydroterapií považuje za tu nejúčinnější.

 

Na co se při výběru vířivky zaměřit?

Důvodů, proč si vířivku pořídit je opravdu mnoho a nejsou vůbec banální. Chcete-li tedy pro své zdraví, nebo zdraví svých nejbližších něco udělat, zamyslete se nad tím, zda již není na čase, si ji pořídit? Pokud se tak rozhodnete, nemusíte se bát, že si vyberete špatně. Důležité je myslet jen na dvě věci – najít si osvědčeného výrobce, který vám je schopný zajistit i trvalou poprodejní péči, a určitě si jít spa vybrat osobně do showroomu. Pokud je výrobce seriózní, umožní vám si vířivku i vyzkoušet. Takto to funguje například na showroomech české rodinné firmy USSPA, která se výrobou vířivek zabývá téměř 25 let a dnes je českým leadrem a celosvětově uznávaným inovátorem v oboru spa.

 

 

Produktový tip:

Dvojitý relax po celý rok

Každý z nás relaxuje jinak. Někdo má rád odpočinek aktivní a pracuje na své kondici. Jiný si svůj relax představuje jako tichou chvíli sám se sebou. Ať už to máte jakkoli, existuje něco, co dokáže spojit obě tyto varianty. Vířivka Combi SpaiN ve spojení s termálním bazénem swim spa.  Díky této kombinovatelné vířivce s celoročně využitelným bazénem z dílny české rodinné společnosti USSPA si můžete nejen skvěle zaplavat,
ale také odpočinout ve společnosti milionů bublinek.

Více na www.usspa.cz