Mironet zajistí 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium. Zapojte se i Vy

Mironet zajistí 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium. Zapojte se i Vy

Hledáme rodiny, kterým se kvůli situaci způsobené koronavirem nedostává prostředků, a jejich děti nemohou studovat na dálku. Zároveň hledáme dobrovolníky, kteří jim chtějí pomoci.


Mironet těmto rodinám zajistí zapůjčení počítače za symbolický poplatek 320 Kč měsíčně do konce školního roku, případně zcela zdarma. Mironet bude spolu s nadačním fondem IT People koordinovat práci dobrovolníků, kteří se mohou do akce zapojit darem, svojí prací nebo alespoň sdílením.

 

Hledáme dobrovolníky z řad občanů a firem

Mironet obratem vyrobí, nainstaluje a dodá prvních 300 počítačů pro tyto účely. Je připraven dodat celkem až 1000 počítačů, kdy financování zápůjčky 1000 počítačů je finančním limitem společnosti. Počet techniky je možné rozšířit o počítače, notebooky a tablety, které darují nebo za nízké částky odprodají dobrovolníci. Dají tak nový smysl nepoužívané technice, která možná leží ladem v domácnostech nebo ve firmách.

Celou akci bude Mironet koordinovat s Nadačním fondem IT People. Tento nadační fond se dlouhodobě zabývá podporou technického vzdělávání a Mironet je jeho zřizovatelem. Do nadačního fondu se mohou hlásit dobrovolníci, kteří pomohou s renovací a reinstalací použité techniky tak, aby ji bylo možné po zapnutí ihned využívat, nebo pomohou k dopravě techniky do nejbližší rodiny při dodržení karanténního režimu.

Dárci také mohou věnovat prostředky na účet Nadačního fondu IT people. Vybrané prostředky budou použity na odkup techniky, na náklady na dopravu atp. Přesné vyúčtování využitých prostředků bude veřejně k dispozici na webu nadačního fondu.

číslo účtu 277 704 537 / 0300

 

Pro koho je pomoc určena, jak bude poskytnuta a kde se o ní přihlásit

Pomoc je určena primárně rodinám, které mají dítě školního věku, nemají pro něj zajištěnu techniku pro školní vzdělávání na dálku a kvůli výpadku příjmů si tuto techniku nemohou dovolit nakoupit. Jedná se o rychlou zápůjčku techniky, kdy ji po odeznění krize na konci června odebereme zpět a pokud se jedná o techniku od dobrovolníků, tato poté bude věnována těm rodinám, které si nemohou dané vybavení pro své děti dovolit dlouhodobě.

Technika ze strany Mironetu bude zapůjčena za symbolických 320 Kč/měsíčně. Poplatek slouží také tomu, aby tato služba nebyla nadužívána a dostala se k těm, kteří ji opravdu potřebují. Darovaná bazarová technika ze strany dobrovolníků bude poskytnuta buď za poplatek, nebo v některých případech zcela zdarma (podle vyhodnocení konkrétního případu a možností).

 

Zajištění internetového připojení

Pro využití techniky k vzdálenému vzdělávání je třeba internetového připojení, které bude Mironet, Nadační fond IT People a dobrovolníci zajišťovat dle místní situace a možností. Budeme jednat se sousedy, s místními poskytovateli, se samosprávami a s operátory.

 

Mironet navazuje na svoji pomoc lidem postižených povodní, nyní se bez dobrovolníků neobejde

Mironet navazuje na svoji pomoc spoluobčanům, kdy při povodních v letech 2002, 2010 a 2013 vyvinul metody vedoucí k záchraně IT techniky a elektroniky poničené zaplavením. Do pomoci vložil celkem 1,2 mil. Kč
a výsledkem pomoci byla zachráněná technika v celkové hodnotě přes 8 mil. Kč. Stejného pákového efektu chce Mironet dosáhnout touto akcí, nyní je krizí zasaženo celé Česko, a je proto připraven do této akce vložit řádově více peněz.

Mironet je IT e-shop s miliardovým obratem, s precizní logistikou a schopností řídit projekty. Navíc díky předchozí pomoci máme zkušenosti a známe potřebné postupy v poskytování pomoci - věříme proto, že i tento rozsáhlejší projekt jsme schopni zvládnout a zajistit. Je však jasné, že pro úspěch tohoto projektu potřebujeme místní dobrovolníky v celé ČR, kteří zajistí odběr, instalaci a distribuci techniky i osoby, které nám pomohou akce v místě organizovat. Také věříme, že nám ostatní spoluobčané pomohou nalézt rodiny, které tuto naší nabízenou pomoc nyní potřebují.

 

Pomůže i sdílení tohoto článku na sociálních sítích, aby se informace dostala jak k dobrovolníkům, tak těm, kteří službu potřebují.

Sdílejte: https://www.facebook.com/eshop.mironet/posts/2904923716196814