Na břehu číhá tajemství, v okolních lesích hrůza...

Na břehu číhá tajemství, v okolních lesích hrůza...

KNIŽNÍ TIP redakce


Leslie Wolfe: MRTVÉ OD TICHÉHO JEZERA

Matka s dcerkou vyrazí na vysněný výlet k jezeru. Jen ony dvě, nádherné místo a podzimní barvy všude kolem. Netuší, že se ocitly na území zvráceného vraha.

Když Alison a malá Hazel zmizí, behaviorální specialistka doktorka Kay Sharpová si přísahá, že je vypátrá živé. Jenže se najde mrtvola ženy, kterou kdosi pohřbil hrůzným rituálním způsobem s peřím ve vlasech, a Kay má neblahé tušení, že matku s dívenkou čeká stejný osud. Místní obyvatelé se bojí, že jsou další na řadě, a šeptají si o prastarých pohřebištích, zatímco Kay Sharpová zjišťuje, že ji někdo sleduje. Dostává se příliš blízko
k nejzvrácenějšímu vrahovi celé své kariéry, nebo ji dohání vlastní minulost...?

Ukázka z knihy:

Kay poklekla ke kratší straně hrobu, namířila kužel světla na dno jámy a uviděla tam něco, co tam nepatřilo. Dvoukřídlou javorovou nažku, zatímco spadané listí kolem hrobu bylo dubové, ne javorové. Ale javorovou nažku sama příroda stvořila k tomu, aby dokázala dolétnout daleko od stromu, díky otáčení nabrat rychlost i ve slabém větru a nalézt tak úrodnou půdu, kde by mohla vyklíčit.

Nejspíš to nic neznamenalo.

Několik minut strávila prohlížením početných stop po pneumatikách viditelných na stezce a přemítala, jestli někoho ze šerifova úřadu napadlo pořídit odlitky. Bylo tam jen několik míst, kde zůstala půda holá a vzorek kol se do ní zřetelně otiskl. Říjnové listí pokrývalo téměř každý kousek země a otisky kol na spadaném listí byly stejně pomíjivé jak závany větru. Uslyšela zahoukání sovy a usmála se. Neměla strach, přestože v kultuře Indiánů byla sova symbolem smrti, obávanou předzvěstí něčeho zlého. Ale tady se už smrt zastavila a vybrala si svou chmurnou daň. Sova byla jen pták, nic víc, jeden z mnoha živočichů obývajících severní pobřeží jezera Cuwar. Soví houkání tak věstilo leda přítomnost myší, oblíbené kořisti nočního lovce.

Vstala, přejela si dlaněmi po džínách, ometla z nich hlínu a listí a rozhlédla se kolem sebe. Skrz hustý les stěží viděla hladinu jezera třpytící se v měsíčním světle. Rozhodně to nebylo špatné místo pro ukrytí těla, oběť tu mohla zůstat pohřbená celé roky, aniž ji někdo našel.

A jak ji vůbec objevili, mimochodem? V novinovém článku o tom nic nebylo.

Nastoupila do svého Exploreru, nastartovala a zamračila se, když v záři světlometů zahlédla, kolik otisků zanechala kolem hrobu. Do rána naštěstí všechny zmizí a čerstvá vrstva padajícího dubového listí roznášeného větrem její stopy zakryje.

Zařadila zpátečku, pomalu se rozjela a dávala pozor, aby cestou z lesa do ničeho nenarazila. Oči upírala na obraz z couvací kamery a nevšimla si muže, který ji z dálky pozoroval, ruce založené na hrudi, opřený o své auto.

Byl tam už nějakou chvíli.

 

LESLIE WOLFE (*1967) žije na Floridě a píše knihy, jež se poněkud vymykají tra­dičním thrillerům i detektivkám. Pro její příběhy jsou typické nezapomenutelné, chytré, schopné a silné ženské hrdinky a na­bízejí rychlé
a uspokojivé napětí, které je podpořené Lesliinou pečlivou přípravou v oblasti technologií a psychologie. To z ní učinilo jednu z nejčteněj­ších autorek tohoto žánru.

Více se o autorce dozvíte na lesliewolfe.com.

Leslie Wolfe: Mrtvé od Tichého jezera, přeložila Simona Klára Kučerová, vydal Kalibr, 336 stran, doporučená cena 399 Kč.