Sladcí duchové

Sladcí duchové

Suroviny:

Těsto:

50 g másla
170 g hladké mouky
½ kypřicího prášku Vitana
2 lžíce hořkého kakaa
125 g cukru moučka
1 vejce
špetka soli
½ lžičky mleté skořice Vitana
špetka muškátového oříšku Vitana
1 ks vanilkového cukru Vitana

 

Krém:

250 g másla
50 g cukru moučka
100 g bílé čokolády

 

Dohotovení:

bílý potahovací fondán
černá potravinářská barva

 

Postup:

Nechte povolit máslo, smíchejte s cukrem moučkou, vejcem, kakaem a mlékem. Do prosáté mouky zamíchejte kypřicí prášek, koření, sůl. Sypkou směs zamíchejte do másla a vajec. Hmotu naplňte do papírových košíčků. Pečte na 180 °C na cca 20 minut.

Nechte povolit máslo a vyšlehejte ho s cukrem moučkou a vanilkovým cukrem. Rozpusťte ve vodní lázni bílou čokoládu, nechte vychladnout a pak ji zašlehejte do másla, až vznikne krém. Krémem naplňte sáček a pomocí zdobicí trubičky s hladkým okrajem nastříkejte na muffin pusinku. Nechte ztuhnout. Rozválejte fondán na pocukrované ploše. Pokud máte tvořítko, vykrajujte tvary, pokud ne, krájejte podle oka. Plátkem hmoty překryjte krém a dozdobte černou barvou, čokoládou nebo kuličkou černého pepře.

 

 

TIP!

Vanilkový cukr Vitana

Vanilkový cukr je nezbytnou součástí nejen sladkých moučníků a krémů, ale přes léto jím můžete ochutit i zmrzlinu či osvěžující koktejl. Plusovým bodem vanilkového cukru od Vitany je, že obsahuje pravou vanilku, a ne pouze vanilinové aroma.   Doporučená cena: 6,90 Kč