Léčení pomocí drahých kamenů

Léčení pomocí drahých kamenů

Kameny patří k Zemi od počátků světa. Každý kámen má svou historii, kterou je schopný podržet ve své paměti. Navíc každý odpovídá jednomu ze čtyř živlů: ohni, zemi, vzduchu nebo vodě. Nejstarší nám známé národy používaly kameny k léčení těla, k rozvoji ducha, i


Kameny patří k Zemi od počátků světa. Každý kámen má svou historii, kterou je schopný podržet ve své paměti. Navíc každý odpovídá jednomu ze čtyř živlů: ohni, zemi, vzduchu nebo vodě. Nejstarší nám známé národy používaly kameny k léčení těla, k rozvoji ducha, i k přitahování kosmické energie.

krystaloterapie 78157412

Atlantská civilizace podle dostupných informací pracovala s krystaly, využívala jejich schopnosti kumulovat i vysílat energie. I pozdější civilizace a kultury znaly sílu kamenů, a umění krystaloterapie předávaly dál, až do naší doby: Sumerové, Asyřané, Tibeťané, Mayové, Egypťané, Indové, ale později i Římané.

Práce s kameny

O práci s drahými kameny byla napsána celá řada knih, a existuje mnoho postupů. K základním patří energizace vody za pomoci určitého kamene.

Začínáme očistoukrystaloterapie1

Kameny musíme očistit od nasbírané energie druhých lidí. Omýváme je pod tekoucí vodou, osušíme a položíme do nádobky z přírodního materiálu, naplněného kuchyňskou solí. Zde je necháváme po dobu pár hodin až dnů, opět se řídíme intuicí. Někteří autoři však očistu solí nedoporučují, protože určité kameny mohou trpět agresivní silou soli. Kameny lze po opláchnutí položit k oknu, aby se nabíjely sluneční energií. Nemusí na ně nutně svítit Sluníčko. Některé kameny se dobíjí naopak měsíční energií. Je dobré se zeptat obchodníka, měl by být schopen nám správně poradit. Kameny, které používáme pro vlastní léčení nebo meditace, by neměli brát do rukou jiní lidé.

Jak se kameny programují

Očištěný kámen můžeme naprogramovat k účelu, ke kterému jsme si ho vybrali. I zde existuje řada postupů, nejjednodušší je čistá síla myšlenek. Kámen držíme v ruce, nebo ho položíme před sebe, soustředíme na něj svou pozornost, a jasně a rozhodně formulujeme myšlenku, kterou chceme do kamene naprogramovat. Například pro léčení určitého neduhu, pro zklidnění nervů, pro posílení nebo dobíjení energie.

Náramky, šperky

Stejným způsobem můžeme použít navlečené kameny, Buddhovy náramky, náhrdelníky, šperky. Je jen na nás, zda zvolíme tuto podobu, nebo budeme mít samotný kámen u postele, pod polštářem, nebo nosit v kapse. Pokud kámen ztratíme, náramek se přetrhne, kámen praskne, obvykle to znamená, že svůj úkol splnil, a nejlepší je ho vrátit do přírody, nebo si ho ponechat na ozdobu a pro radost. Některé kameny samozřejmě můžeme znovu očistit a naprogramovat.

Nabíjení vody

Naprogramované kameny vkládáme do skleněné nádoby s vodou.  Můžeme použít víc kamenů najednou. Vodu necháme nabíjet 24 hodin, poté můžeme vodu začít pít. Do nádoby doléváme novou vodu do původního množství. Tuto vodu popíjíme dva měsíce, pak je vhodná přestávka jeden měsíc, a podle potřeby znovu opakujeme další dva měsíce.  Používáme obyčejnou vodu, ne minerálky. Některé kameny nejsou pro tento postup vhodné, protože jsou nasákavé: jantar, korál, malachit, tyrkys, turmalín.

krystaloterapieJak vybrat ten správný

V obchodě je nejlepší si vybrat kámen intuitivně, zkoušet různé kameny vzít do ruky, a vnímat jeho energii, teplo, vibrace. Pokud nás nějaký kámen magneticky přitahuje, pak je to ten pravý. Pak není důležitá jeho barva nebo tvar. Stejně postupujeme, pokud máme doma různé kameny, a potřebujeme vybrat jeden pro určitou práci.

Barvy kamenů

Království kamenů a krystalů, do kterého z hlediska krystaloterapie patří i jantar nebo korál, hýří barvami a tvary, až často oči přecházejí.  Kameny mají různé schopnosti, a je vhodné uvést alespoň základní rozdíly, a k jakému účelu nejlépe pomáhají:   Kameny jsou řazeny s ohledem na čakry.krystaloterapie 159062508 Červené: granát, korál, rubín, krvavý jaspis... Léčí neduhy reprodukčních orgánů, chudokrevnost, nedostatek vůle Oranžové: oranžový achát, karneol, tygří oko, topas... Léčí močové cesty, ledviny, nadledvinky, sexuální problémy, nejistotu a strach. Žluté: kalcit, žlutý jaspis, citrín, rutil... Léčí žlučník, játra, slezinu, a ostatní orgány zažívacího traktu, nedostatečnou sebedůvěru, potlačenou zlost. Zelené a růžové: malachit, aventurín, olivín, vltavín, smaragd, serpentin, jadeit, zelený turmalín, růženín, rodonit... Léčí srdce, krevní oběh, dýchací cesty, sebevyjádření, soucit. Světle modré a bílé: akvamarín, celestin, jalin, chalcedon, tyrkys, měsíční kámen... Léčí metabolismus, krk a štítnou žlázu, hlasivky, mandle, problémy s komunikací a vyjadřováním. Tmavě modré: azurit, lápis lazuli, safír, sodalit, modrý turmalín... Léčí endokrinní nedostatečnost, hypofýzu a epifýzu, oči, imunitní problémy, podporují intuici, „třetí oko“. Fialové a průsvitné: ametyst, fluorit, čaroit, diamant... Dávají energii, napojení na vyšší vědomí,  meditace.

Tvary kamenů a krystalů

Geoda – vyzařuje pozitivní energii Drusa – sbírá a vyzařuje pozitivní energii Pyramida – uzavírá energii živlů, a zpětně vyzařuje Obelisk – stonásobná síla pyramidy, používá se k usměrnění energie na určité místo při léčení Obelisk s dvěma zakončenými špičkami – spojuje dvě energie, odebírá napětí Text: Alena Meleová, Foto: wikipedia