Pilates si poradí nejen s problémovými partiemi

Pilates si poradí nejen s problémovými partiemi

Trápí vás ochablé svalstvo, chtěla byste plošší bříško, avšak cítíte se velmi unavená na to, abyste šla někam skákat aerobic, či trávit hodiny ve fitku? Máme pro vás dokonalé řešení zvané PILATES. 


Více než sto let ověřená metoda vám může přinést blaho nejenom na těle, ale zároveň na duši. Pilates je kontrolované cvičení, které protahuje a posiluje vnitřní svalstvo. Zároveň se stará o vaši vytrvalost, sílu, správné držení těla, pravidelné dýchaní i koordinaci.

 

Žádný spěch, žádný nátlak

Na tomto cvičení se vám bude věnovat profesionální instruktor, který vás nebude za každou cenu hnát za vaše hranice. Budete dělat krůček po krůčku bez spěchu a stresu. Každý cvik se provádí pomalu a důsledně, nikoliv však přes možnosti kohokoliv z vás. Rovněž si toto cvičení připisuje velké plus pro lidi, kteří trpí bolestmi zad. Pilates se často používá jako rehabilitační cvičení s problémovými zády pacientů.

 

Pro koho je Pilates určen?

Budete se možná divit, ale Pilates je vhodný opravdu pro kohokoliv! Tedy pro všechny věkové kategorie, pro ženy i muže, pro děti i dospělé. Doporučit jej také musíme těm, kteří trpí velkým psychickým napětím, tedy stresem. Pilates opravdu léčí tělo, ale zároveň uvolňuje mysl. Navíc vás toto cvičení nijak neunaví, naopak by vám mělo dodat energii a z lekce budete odcházet o něco lehčí na mysli.

 

Co můžete od Pilates očekávat a za jak dlouho?

Již po deseti lekcích se budete cítit mnohem lépe a po dvaceti lekcích na sobě uvidíte i znatelné změny. Vaše svaly budou pevnější, rovněž je protáhnete a budou štíhlejší. Budete mít plošší bříško, posílíte páteř a celou kostru těla. Znovu se naučíte správnému držení těla. Pilates také uvolňuje klouby a zlepšuje jejich pohyblivost. Získáte energii a odstraníte alespoň část stresu, který vás tíží. Budete se cítit skvěle a zároveň tak budete vypadat.

 

Je Pilates určen k hubnutí?

V pravém slova smyslu k tomuto účelu Pilates stvořen není. Protahováním a posilováním svalů docílíte formování postavy. Pokud však potřebujete nejenom svaly posílit, ale i zhubnout, zapojte k tomuto druhu pohybu, které byste měla cvičit 2x – 4x týdně kardio cvičení zaměřené na hubnutí. Např. běh, rychlá chůze, jízda na kole či na bruslích, anebo plavání.

 

 

 

Text: Jana Čechová