Jak vyzrát na slevy

Jak vyzrát na slevy

Boj o parkovací místo. Kolize nákupních vozíků. Strkanice před zkušebními kabinkami. Špalíry u pokladen i před veřejnými záchodky. Rok se s rokem sešel, svátky klidu a míru jsou za námi a to znamená jediné - lovecká sezóna začíná.   Chrámy konzumu opět do šir


Boj o parkovací místo. Kolize nákupních vozíků. Strkanice před zkušebními kabinkami. Špalíry u pokladen i před veřejnými záchodky. Rok se s rokem sešel, svátky klidu a míru jsou za námi a to znamená jediné - lovecká sezóna začíná.

PR_slevy_photo

  Chrámy konzumu opět do široka rozevírají svou náruč a lákají na levné oblečení. Pán tvorstva jakoby najednou ztratil svou důstojnost i špetku zdravého rozumu. Hnáni touhou po materiálních radostech bezhlavě utrácíme za nové a nové věci, které častokrát vůbec nepotřebujeme, a nezáleží na tom, zda se jedná o domácí potřeby, elektroniku či něco na sebe. Povánoční výprodeje (a bohužel nejen ty) jsou tak neodmyslitelně spjaty s tlačenicemi a nervózním podupáváním u kas. V honu za výhodnými nákupy totiž existuje pouze jediné pravidlo - zákon džungle, neboť vytouženou trofej si odnáší jen ten, kdo je vyzbrojen ostrými lokty.

Nákupní horečka

Obzvláště pak my, něžná stvoření, podléháme zběsilé nákupní horečce ve víru oblečení a módních doplňků natolik, že ona něžnost je v těchto chvílích doslova nedohledatelná. Stáváme se jen jednou z davu těch, které v tomto období slepě proudí do obchodních center ve víře, že veškerých investic za ty pohádkové ceny netřeba litovat. Po pár hodinách pak odcházíme s několika napěchovanými taškami, abychom mohly i nadále každé ráno vzdychat před přeplněným šatníkem, že nemáme co na sebe.

Nemějme však obavy

Tohle není kázání a máme-li rády nakupování oblečení ve slevách, rozhodně se nejedná o smrtelný hřích, pokud se tedy pod vlivem okolností neproměníme v bezohledného dravce, kterému ostatní jen překáží v cestě. Nikdo samozřejmě nepředpokládá, že se do módních butiků stejně jako do krámu s potravinami vypravíme s nákupním seznamem toho, co skutečně potřebujeme, aniž bychom jen očkem zavadily o cokoli jiného. Spíše mějme na paměti, že uvědomíme-li si včas pár věcí, můžeme ušetřit naši peněženku a předejít unáhlené koupi, kterou bychom si později zbytečně vyčítaly. Aneb několik zásad, díky nimž si slevy my i naše peněženka doslova zamilujeme: 1) Zhluboka se nadechněme a rázným krokem vykročme. Jednou z možností, jak předejít stresovým situacím v přeplněném nákupním centru, je být dobře naladěn. Pusťme si proto do uší muziku, kterou máme rády! 2) Buďme trpělivé a zkoušejme! Třebaže nás mohou odrazovat dlouhé fronty před kabinkami, jen tak si budeme jisté, zda nám kousek opravdu sedí. 3) Je-li to možné, konzultujme! Všechny moc dobře víme, jak naše drahé polovičky to nekonečné načechrávání hadříků „milují“. Znáte však někoho upřímnějšího? Ostatně slyšet názor kamarádky, obchodní asistentky či jiné nakupující také není na škodu. 4) Zkoumejme! Sundejme si růžové brýle a nalejme sklenici čistého vína. Skutečně daná cena (a to i po slevě) odpovídá stavu zboží zamazaného od líčidel, z něhož odpadávají knoflíky a do všech světových stran trčí nitě? Buďme také zvědavé a čtěme složení materiálu. 5) Kvalita versus kvantita. Poté, co po úspěšném lovu zamíříme směrem domů, nemusíme připomínat stěhováka. Vždyť jedna kožená kabelka udělá obrovskou radost, což se o deseti bavlněných tričkách říci nedá. 6) Nebuďme krátkozraké! Ruku na srdce kolikrát jsme na sobě měly ten neonový top z loňské kolekce, zatímco sukně po mamince je stálicí naší garderóby? Zamysleme se nad tím, zda musíme vlastnit každou trendy záležitost, byť by nám měla jen viset ve skříni. 7) Záchranný kruh. Po čase si začneme vyčítat, že tento svetřík, támhlety boty a tato košile byly hloupost. Netřeba lomit rukama a ronit slzy nad rozlitým mlékem! Možné řešení nabízí spása jménem VotočVohoz, kde lze daný kousek prodat či libovolně vyměnit za jiný. 8) Pokud se vám i přes všechny rady nechce vystrkovat nos z domu, nakupujte na internetu! Slevy jsou totiž všudypřítomné a již zmiňovaný VotočVohoz je toho živoucím důkazem!

Print

Úspěšný lov a pokud možno co nejméně unáhlených koupí v novém roce 2014!