Jarní trendy 2014: kráska v sedmikrásce

Jarní trendy 2014: kráska v sedmikrásce

Při mé poslední podrobné „inspekci“ v nákupních centrech i při prohlížení mnoha módních blogů jsem nemohla nezaregistrovat jeden z největších trendů letošních jarních kolekcí: nádherné něžné sedmikrásky! Tahle nádherná jarní květinka zdobí oblečení, doplňky,


Při mé poslední podrobné „inspekci“ v nákupních centrech i při prohlížení mnoha módních blogů jsem nemohla nezaregistrovat jeden z největších trendů letošních jarních kolekcí: nádherné něžné sedmikrásky! Tahle nádherná jarní květinka zdobí oblečení, doplňky, botky - a dokonce i lahvičky od parfémů.

jarni trendy 101702995

  Sedmikráska, nebo třeba taky podobně vypadající kopretina, se pro nadcházející sezónu stala mezi návrháři a stylisty oblíbenou květinou. Není divu, vždyť například v květomluvě vyjadřuje „Přirozený půvab je nejkrásnější“. Tak vsaďte na jemnost a půvab sedmikrásky i vy a nechte jí inspirovat i váš šatník!

trend jara 2014 sedmikraska - weheartit - 8

Potisky

Šaty, topy, kalhoty či saka se sedmikráskovým potiskem kombinujte s jednobarevnými, co nejjednoduššími kousky oblečení, protože sám vzor je dost výrazný a poutavý. Skvěle vypadá hlavně v outfitech pro každodenní nošení, a skvěle díky své ženskosti a eleganci zjemní jinak drsnější look. Ve většině obchodů je k vidění (a koupení) hlavně varianta drobného květinového potisku na černé látce, ale najít se dají i sedmikrásky na světlých odstínech nebo celoplošné velké fotopotisky kopretin.

trend jara 2014 sedmikraska - weheartit - 3

Doplňky

Necítíte-li se zrovna na to, abyste se oblékla do „rozkvetlé louky“ a nebo prostě musíte mít do práce striktní kostýmek, nezoufejte, jaro můžete do svého outfitu propašovat i v podobě drobných, nenápadných ale zato velice nápaditých doplňků. Prstýnky, náušnice, náhrdelníky i náramky jsou ve tvaru sedmikrásek vcelku snadno k sehnání (pokud nevíte kde hledat, zkuste třeba obchody I am nebo H&M).

trend jara 2014 sedmikraska - polyvore

Vsaďte na originalitu

Punčochy, kabelka nebo boty s květinkovým vzorem jsou k nezaplacení – můžete je totiž obléct na kafe s kamarádkami i na slavnostnější party! Na festivaly nebo procházky po městě můžete zkusit třeba čelenky a gumičky s umělými látkovými květy. Sedmikráska sluší každé věkové kategorii, stačí najít ten správný kousek.

trend jara 2014 sedmikraska - weheartit - 2

Podívejte se třeba do naší galerie a nechte se inspirovat krásou sedmikrásek! Text: Natalie K, Foto: weheartit.com