Hubněte do plavek s kolektivními sporty

Hubněte do plavek s kolektivními sporty

Chcete-li mít zadeček do plavek krásně vypracovaný, je nejvyšší čas začít na sobě makat. Kruhový trénink či TRX jsou pro hubnutí i tvarování jako stvořené.   Léto je za rohem a tak je skutečně na čase zamyslet se nad tím, zda musíte do plavek ještě nějaký ten


Chcete-li mít zadeček do plavek krásně vypracovaný, je nejvyšší čas začít na sobě makat. Kruhový trénink či TRX jsou pro hubnutí i tvarování jako stvořené.

kolektivni hubnuti cviceni 465436071

  Léto je za rohem a tak je skutečně na čase zamyslet se nad tím, zda musíte do plavek ještě nějaký ten špíček zlikvidovat, či ne. Pokud ano a nevíte, který sport je pro vás ideální, vyzkoušejte některý z kolektivních sportů.

TRX trénink

TRX Systém je řazen mezi nejpopulárnější fitness náčiní na světě. Ačkoliv u nás není příliš dlouho, velmi rychle si ho oblíbily fitness centra i osobní trenéři po celé České republice. Zapomeňte na nudné posilování ve fitku, kde musíte vystřídat několik strojů, abyste dosáhli požadovaného tréninku. U TRX vám postačí dva zavěšené pásy. Variabilita, přesnost, stabilita, zpevnění hlubokých svalů, spalování kalorií i zpevňování celého těla vás s tímto cvičením nemine. Navíc vás posilování nebude nudit, jelikož existují desítky cviků, které se na tomto systému dají trénovat. Vaše tělo funguje jako závaží, jakmile se vám začne zdát, že potřebujete zvedat více kg, pak si jednoduše nastavíte hlubší sklon. Toto cvičení je navíc využíváno i pro rehabilitační cvičení a tak se nebojte, že byste si zde mohli ublížit.  Pokud se vám nechce chodit cvičit do kolektivu, který vás ale zároveň perfektně motivuje k lepším výkonům, můžete si TRX závěsný systém pořídit domů a cvičit tak pohodlně například podle videa. Avšak je vhodné se s tímto programem seznámit nejdříve osobně alespoň během jedné lekce s trenérem, který vám ukáže nejčastější chyby a nesprávné držení těla.

kolektivni hubnuti cviceni 482233195

Kruhový trénink

Snad ještě o malinko náročnější, než TRX je právě kruhový trénink, na kterém ze sebe dostanete skutečně maximum. Silový trénink skládající se z několika stanovišť vám umožní procvičit celé tělo, rozvíjí pohybové možnosti, redukuje vaši váhu a vypracovává svaly. Výhodou je, že jej můžete praktikovat na více místech a tak nejenom ve fitku, ale i venku, v parku, na hřišti, prostě kdekoliv. Stačí pár pomůcek, jako jsou balony, židle, činky, matrace či průlezky. Fantazii se meze nekladou a tak stanovišť můžete vymyslet dle libovolného počtu. Zároveň je vhodné cvičit ve dvojicích či menších skupinách, které se na stanovištích střídají. Přeci jen ve skupinách člověk vynaloží více energie, než když cvičí sám. V neposlední řadě se u kruhového tréninku rovnoměrně střídá aerobní cvičení s anaerobním. A tak přestaňte sami sobě slibovat, že začnete cvičit zítra a začněte ještě dnes, třeba právě zmiňovaným kolektivním sportem. Text: Jana Čechová