Letní grilování nepřítelem štíhlé linie?

Letní grilování nepřítelem štíhlé linie?

Snažíte se stravovat alespoň z části zdravým způsobem a především v letním období chcete mít co nejméně špíčků, avšak víkendové grilování vám v tom značně brání? Máme pro vás pár tipů jak zdravě grilovat. Libové drůbeží hlavní variantou Dokonale dietn


Snažíte se stravovat alespoň z části zdravým způsobem a především v letním období chcete mít co nejméně špíčků, avšak víkendové grilování vám v tom značně brání? Máme pro vás pár tipů jak zdravě grilovat.

SONY DSC

Libové drůbeží hlavní variantou

Dokonale dietního grilování dosáhnete pomocí libového drůbežího masa. Vytvořit můžete například špízy, které nadchnou i vegetariány. Odpůrcům zeleniny tak nenuceně vnutíte porci zdravých vitamínů a sami dosáhnete skvělého poměru masa a zeleniny. Nezapomeňte na špízy kromě masa napíchnout i cibulku, brambor, papriku a cuketu.grilovani 3

Variace v podobě ryby

Ano i ryba je skvělou pochoutkou na grilu. Dobře ji posypte rybím kořením, přidejte prolisovaný česnek, pokapejte citronem a zabalte do alobalu. Celý balíček tak dejte na gril, dokud nebude ryba křupavě lahodná.  

grilovani 4Mleté maso? Jedině s letním salátem

I letní hamburgery se dají kaloricky spočítat tak, aby vám příliš nenarušily jídelníček. Jestliže si počítáte denní příjem i výdej, můžete si tuto pochoutku dovolit. 400 gramů mletého masa smíchejte s dvěma vaječnými žloutky, lžící hořčice, přidejte sůl a pepř. Než se vám maso ugriluje, nasekejte si ředkvičky, jarní cibulku, petržel a zalijte lžící olivového oleje. Salát můžete zakápnout citrónem. Nechutnají-li vám ředkvičky, vytvořte si rajčatový či okurkový salát. Zelenina by u tohoto pokrmu chybět neměla.

Něco pro vegetariány

Grilovaná zelenina jistě nebude pro vegetariány žádnou novinkou, avšak i jiným by mohla přijít k chuti. Nakrájejte si cuketu, lilek, rajčata, papriku, žampiony a cibuli. Přidejte oblíbené koření, nebo jen sůl a pepř, aby řádně vynikla chuť zeleniny. Grilujte asi 15 minut a ke konci přidejte sýr feta, který se k zelenině chuťově hodí. I v létě si můžete dopřát grilovací potěšení, je však nutné vědět, jaké je pro vaši dietu vhodné.

grilovani 2

Text: Jana Čechová