8 nejhorších svatebních darů, které můžete koupit

8 nejhorších svatebních darů, které můžete koupit

Jste mezi čestnými svatebními hosty a zoufale hledáte inspiraci pro svatební dar? Pokud nechcete zbytečně mrhat penězi a stát se při tom terčem posměchu ostatních svatebčanů, přečtěte si pár rad, jak trapasu předejít.   Porcelánový jelen/trpaslík na zahradu/3D obraz kon


Jste mezi čestnými svatebními hosty a zoufale hledáte inspiraci pro svatební dar? Pokud nechcete zbytečně mrhat penězi a stát se při tom terčem posměchu ostatních svatebčanů, přečtěte si pár rad, jak trapasu předejít.  

I když je rozkošný, mazlíček není dobrá volba

Porcelánový jelen/trpaslík na zahradu/3D obraz koněUvažujte o vkusu svatebčanů, ať nejste terčem posměchu

Nenuťte své přátelé zdobit jejich domovy kýčem, a pokud svému vkusu příliš nevěříte, raději nic takového nekupujte. Nechcete přeci, aby se váš dar stal předmětem vtipů ostatních, nebo zůstal opřený na půdě či v garáži. Jestli hledáte něco trvalého, kupte jim strom, ať ho zasadí. Pokud žijí v bytě, kupte palmu.

Dětské oblečení a hračky mohou svatebčany pěkně vystresovatDary s dětskou tématikou/hračky/dětské oblečení

Nový život ve dvou může být i celkem náročným životním krokem. Nestresujte novomanželé ještě narážkami, že by měli svou rodinu okamžitě začít rozšiřovat. Raději vyberte hezké fotoalbum, kam si budou moct založit svatební fotografie, které jim připomenou tento osudový den.

Dárky alias Ruční výrobaRuční výroba a dárky z Vaší dílny se na svatbu nehodí

Vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíc. Tak tahle fráze je v případě svatebních darů úplně mimo. Když dostanete hrneček od svých dětí ze školky, můžete se radovat, jak šikovné jsou, ale budoucí manželé si opravdu nepotřebují vystavovat vaše amatérské výtvory. V případě že jste umělec, pak je to jiná, ale stejně zkuste respektovat vkus obdarovávaných. Pokud jim chcete věnovat opravdové umění, zjistěte, co se jim líbí, a zkuste se na dílo složit s ostatními. Obraz může být vděčným darem.

Knihy mohou být cenným darem, ale ty o vztazích a rodině si odpusťteKnížky o vztazích

Knihy jsou moudrý dárek, ale zrovna ty o vztazích jsou přes čáru. Není to vtipné a rozhodně novopečený pár nepotřebuje být v první fázi společného žití poučován od pseudo odborníků, jak být v manželství šťastný.  Kupte jim třeba mapu světa a špendlíky, ať si vytvoří svou cestu světem a životem.

 Ložní prádlo a ručníky s monogramemDuchny po babičce si raději odpusťte

Tohle není vtip. Tradice je tradice a skoro na každé svatbě má někdo dojem, že bez hezkého ložního prádla na svatbě, by to nešlo. Zamyslete se nad tím, zda se jim budou hodit ručníky do koupelny a jaký styl a charakter má jejich domov. Monogram je sice krásná personalizace, ale někteří lidé tyto přežitky nemají rádi. Pokud stejně prádlo vybíráte, kupte střízlivé kvalitní bílé, tím nikdy nic nezkazíte.

Kuchyňské potřeby, které zabírají místo, nejsou vhodným darem do nového hnízdečka láskyDomácí pomocníci  - fontánka na čokoládu, kráječ cibule, sušič salátu

Není nic horšího než nepotřebné věci, které stejně skončí v popelnici nebo hluboko ve skříni. Největší problém je, že jsou buď naprosto k ničemu a zabírají strašně moc místa. Pokud už máte ambici pořídit čerstvě zadaným pomocníka do kuchyně, vyberte něco, co podléhá nejvíce opotřebování. Kvalitní kuchyňské nože, nebo prkénka jsou zářným příkladem.

Zážitek  - Kydání hnoje, dojení kravDojení krav asi nepatří mezi ideální místo pro líbánky

Na zážitkové dárky je většina lidí hodně citlivá. Pokud chcete jít na jistotu, zjistěte pořádně, jací svatebčané vlastně jsou, ať jim dřív nepřivodíte infarkt. Například let balonem pro dva s šampaňským nebo plavba na parníku, či letenky do některé evropské metropole, určitě potěší každého.

Domácí mazlíček

Ano, víme, že jsou roztomilí a k nakousnutí, ale opravdu není třeba novému páru hned strkat do domácnosti někoho úplně cizího. Víte, kolik práce budou mít s hledáním místa v domě pro vaše dary, natož pro nová zvířata? Nechte fantazii doma a raději jim pořiďte gramofon nebo domácí kino, ať jim ta práce rychle uteče. Zdroj: Martin Hejral z dárkové služby Přispějmi.cz