Koušete si nehty? Víme, proč a jak přestat

Koušete si nehty? Víme, proč a jak přestat

Pouhý nešvar? Indikátor stresu, který daný člověk prožívá? Možné je obojí. Nejlepší je s kousáním nehtů přestat. Kdo to zkoušel, ví, že to není vůbec jednoduché. Máme pro vás pár faktů, které vás přesvědčí, že stojí za to, se o to pokusit.   Tomu, že si dět


Pouhý nešvar? Indikátor stresu, který daný člověk prožívá? Možné je obojí. Nejlepší je s kousáním nehtů přestat. Kdo to zkoušel, ví, že to není vůbec jednoduché. Máme pro vás pár faktů, které vás přesvědčí, že stojí za to, se o to pokusit.

 Kousání nehtů 2

Tomu, že si děti koušou nehty, často nepřikládáme velkou důležitost. Řada z nás si však zlozvyk nese i do dospělosti, kdy už není vůbec jednoduché se zlozvyku zbavit. Ale rozhodně stojí za to, s ním bojovat v každém věku, protože:
  • Vzhled rukou a nehtů je součástí celkového dojmu. Pokud jsou ošklivé a okousané, mnoho parády s nimi neuděláte.
  • Při okusování nehtů si můžete způsobit krvácení kolem nehtového lůžka.
  • Můžete si přivodit infekci, a to nejen nehtového lůžka, ale také v ústech. Pod nehty se nachází velké množství bakterií, které si kousáním dopravujete do těla, drobná poranění se mohou nepříjemně zanítit.
  • Okusováním nehtů můžete způsobit narušení normálního růstu nehtů, dokonce jejich deformování.
A jak na to? Skončit s okusováním není nic snadného, ale máme pro vás několik tipů, které vám to usnadní:
  • Je kousání nehtů důsledkem toho, že nevíte, co s rukama? Znají to i bývalí kuřáci. Co s tím? Zaměstnejte neposedné ruce jinak. Pořiďte si třeba antistresový balónek, vaše nehty budou krásné a vy budete navíc v klidu.
  • “Ochutnejte” hořký lak na nehty. Používá se především u dětí, pokud to na ně zabírá, proč to nevyzkoušet také na sobě? Tento typ laku je průhledný, takže se hodí i pro muže.
  • Ostříhejte nehty na krátko, aby nebylo co okusovat a ještě je pečlivě zapilujte.
  • Nehty si upravte a nalakujte vaším oblíbeným lakem, nebo si zajděte na francouzskou manikúru - bude vám líto tohle pracné dílko pokazit.
  • A co umělé nehty? Někdo je zbožňuje, jiný je zásadně proti. Jedno je jisté - tyhle neokoušete. Je však třeba nezapomínat na to, že jejich pravidelná údržba je finančně náročná a po odstranění gelu jsou nehty slabé a křehké.

shutterstock_115054468

A na co ještě nezapomenout?

Kousání nehtů výrazně narušuje jejich strukturu nehtů. Pokud chcete nehtům dopřát péči a nevíte si rady, s výběrem vám pomůže lékárnice. K dispozici je například speciální lak na nehty Sililevo - vyvinutý pro remineralizaci a obnovení struktury nehtů. Aby oslabené nehty nabraly sílu, doplňujte také vitamíny A, D, křemík, železo a vápník, ty jsou pro nehty obzvlášť důležité. A hlavně - nezapomínejte na odměnu. Pokud zvládnete den bez okusování nehtů, dopřejte si něco dobrého na zub, to už je dobrá motivace, ne?