Vitalita: Průvodce ke zdraví, energii a kráse

Vitalita: Průvodce ke zdraví, energii a kráse

Není lepšího ročního období, než je zima, abychom se zamysleli nad vlastní životosprávou. Jestliže se chcete zadumat hlouběji, pojďte si s námi přečíst knížku Vitalita. 


Zdravotní problémy, zažívací problémy i nadváha odráží váš životní styl. Často omlouváme své potíže čímkoliv, co nám zrovna přijde dostatečně vhodné, avšak vždy za svůj vzhled i vnitřní pohodu můžeme sami. Iva Grausamová se svým manželem Jiřím představují podrobný návod jak na vlastní vitalitu!

Kniha Vitalita Jestliže vás trápí únava, kávu pijete jako každodenní rituál, abyste mohli po zbytek dne fungovat, bez sladkostí si neumíte představit váš den, cvičení odkládáte, protože jste fyzicky unavení a trpíte hladem či přejídáním, je načase se svým způsobem života zatočit. Iva vás naučí, jakým potravinám je vhodné se vyhnout a naučí vás je správně kombinovat. I to je totiž velice důležité. Zažité způsoby, jak se dnes stravujeme, nejsou pro organismus tou nejlepší volbou. Alespoň podle manželů Grausamových, kteří strávili mnoho let studiem výživy a přírodním lékařstvím, pro které se nadchli natolik, že procestovali USA, Orient, Austrálii i Nový Zéland, aby se seznámili s orientální medicínou, především s indickou ajurvédou a čínskou medicínou, která vyzdvihuje primární význam výživy a životosprávy pro lidské zdraví.

Vitalita spočívá v pocitu zdraví, energie, sebevědomí a síly na jedné straně, v pocitu klidu a důstojnosti na straně druhé. Píší manželé Grausamovi. V průvodci Vitalita se dozvíte vše podstatné o potravinách, které prospívají nebo naopak škodí našemu organismu. Iva a Jiří v knize důkladně vysvětlují, proč není, která potravina vhodná a proč škodí našemu tělu. Zároveň vyzdvihují prospěšné látky ovoce, zeleniny a dalších mnoha potravin. Není to však jen o jídle, cvičení Iva přisuzuje rovněž velký podíl výsledné vitality.

Cvičení je pevnou součástí mé filozofie zdraví a krásy. Je blahodárné pro mysl, tělo i duši, a tím i důležitou složkou zdravé životosprávy. V knížce Vitalita se také dozvíte základy Ajurvédy a Čínské medicíny. Iva Grausamová se svým mužem vám nabídnou plnohodnotný pohled zdravotních rizik spojených s dnešní životosprávnou a nabídnou vám alternativní způsob, jak změnit vše, co vám do dnešního dne přišlo přirozené. Jestliže toužíte alespoň malinko změnit svůj životní styl, začněte s tím právě dnes a mějte po svém „boku“ i manželé Grausamovi.  

 

 

 

logo knihcentrum rodinka