Mauricius: Svatba jako v pohádce!

Mauricius: Svatba jako v pohádce!

Máte chuť do toho praštit, ale nějak se pořád nemůžete rozhodnout, kde se vezmete, aby to nepůsobilo nudně a nezajímavě? Co takhle dát sbohem klasice v podobě radnice, nebo kostela a odletět na druhý konec světa, nebo klidně kapánek jížněji k moři a říct své ano za svědect


Máte chuť do toho praštit, ale nějak se pořád nemůžete rozhodnout, kde se vezmete, aby to nepůsobilo nudně a nezajímavě? Co takhle dát sbohem klasice v podobě radnice, nebo kostela a odletět na druhý konec světa, nebo klidně kapánek jížněji k moři a říct své ano za svědectví šumění vln a halasení neúnavných cikád. Jaké má svatba v zahraničí výhody a s čím budete muset počítat? Na tohle všechno známe odpověď! Navíc jsme vyzpovídali pár, který odstartoval manželství na božském ostrově v Indickém oceánu - na smaragdovém klenotu, jež je proslulý jako ostrov Mauricius.

Our Weddings Planner Services on the Gulf Coast : Sunset Beach Wedding Packages : BigDayWeddings.net

Jaké výhody má zahraniční veselka?

Pokud milujete moře, vyhřátý písek, stálost počasí a možnost začít čerpat líbánky ihned, co si řeknete své ano, podle všeho budete jasní adepti pro to, abyste odletěli za svatbou do zahraničí. Co se týká zařizování ohledně dokumentace, čeká vás nekonečné obíhání úřadů, ale můžete si zaplatit služby svatební agentury a ta vám s překlady listin ráda vypomůže. Ať už toužíte po jakékoli destinaci pro vaši svatbu, neváhejte se informovat na speciální matrice v Brně, zda jsou svatby v dané lokalitě uznávány i v Česku. Pokud ano, zajímejte se o postupu průběhu svatby, každá země má jiné náležitosti, což je třeba brát v potaz. Svatba na pláži je spíše soukromým obřadem vaší lásky, na vysněném místě bude pouze oddávající a s ním vy a dva svědci. Ale pokud nechcete, aby vaše rodiče přišli zkrátka, zarezervujte jim letenku i ubytování. <3

Abychom měli lepší představu o tom, jak vypadá svatba v ráji, zeptali jsme se Adély a Marka, kteří si řekli své ano  na Mauriciu.

Proč jste se pro svatbu v zahraničí vůbec rozhodli? Vzhledem k tomu, že v rodině panovala už delší dobou napjatá atmosféra a já nechtěla zvát lidi jen ze slušnosti, rozhodli jsme se, že na místo drahé hostiny, si svatbu užijeme jen my dva. Marek neměl nic proti, i když je pravdou, že konečná cena zaskočila oba dva.  Za kompletní svatební balíček i s líbankami jsme dali 130 000 Kč. Kdo vám šel za svědky? Marek: Jeden místní zamilovaný pár, byli moc milí a především neskonale srdeční. Škoda, že se to u nás v Česku moc nenosí. Proč právě Mauricius? Adéla: Prvně jsme si říkali, že budeme šetřit a vsadíme na Řecko, ale pak Marek přišel s tím, že do Řecka jezdíme každý rok a že by to nebylo nijak zvlášť nevšední místo. Už jako malá holka jsem si vysnila, že jednou spatřím Mauricius v celé své kráse. Zvažovali jsme ještě Kubu a Seychely, ale doufám, že i tam se jednou vydáme. Zaměřeno na svatební outfit: Adélo, jak vypadaly vaše svatební šaty? Adéla: Vsadila jsem na jednoduché bílé šaty s krajkovou aplikací, Marek měl pohodlné kalhoty a košili a oba dva jsme byli bosí. Co se týká make-upu a účesu preferovala jsem střídmost. Udělala jsem si nežné vlny a za ucho jsem si dala orchidej. Pokaždé, když jsme na dovolené a chodíme v písku bosí, si vybavím náš obřad. Sluníčko krásně hřálo, všude panovala pohoda a oba jsme byli neskutečně šťastní. Kde oslavíte výročí svatby? Marek: Máme v plánu pokaždé odjet někam k moři, ale každé desáté výročí v pořadí bychom chtěli poznat exotickou destinaci. Letos musíme šetřit, takže pojedeme na Krétu nebo na Severní Kypr.