Trend slepování vztahů

Trend slepování vztahů

Vztah vám nefunguje a nevidíte jiného zbytí, než se rozejít. A proč se nerozejít hned dvakrát, třikrát nebo dokonce vícekrát? Trend slepování vztahů je k vidění na každém rohu.

Proč je tak složité rozejít se na dobro hned napoprvé? 


 

Každý vztah má své kladné a stinné stránky. Jakmile si naplno přiznáme skutečnost, že nám to s partnerem nefunguje a je načase se rozejít, začne nám v hlavě blikat výstražná kontrolka. A i když se o rozchod pokusíte, pravděpodobně se s partnerem dáte ještě jednou či pětkrát dohromady.

Sbalte si svých pět švestek a běžte Definitivně se rozejít není jenom o tom, odstěhovat si svůj kartáček na zuby a pyžamo, ale také o tom vyvarovat se alespoň na určitou dobu společným přátelům, místům, kam jste pravidelně chodili a naučit se nové zvyklosti. Měli byste si najít nové kavárny, kde se budete s kamarádkou scházet i jiný park pro venčení vašeho psího kamaráda. To vše je v době sociálních sítí velmi problematické
a proto se buď smíříte s rozchodem jako takovým a budete s vaším ex i dále v kontaktu, nebo na chvíli změníte svůj život.

Výběr správného partnera není hrou v loterii Možná si znovu jako generace před námi začínáme uvědomovat fakta, která jsou v populaci jasně dána. Jakmile vedle sebe nemáte alkoholika, cholerika, který vás mlátí nebo závisláka, který svou i vaší výplatu utratí ve hracích automatech, pak máte doma průměrného partnera či partnerku. A věřte, že ponožky páchnou všem zhruba stejně. Tedy lidově řečeno, jestliže si myslíte, že nový partner bude bezchybný, pak se naprosto mýlíte. Každý máme své mouchy a po prvotním zamilování je na každém partnerovi najdeme.

Hypotéky a děti rozchody komplikují nejvíce Rozchodům nepřejí ani hypotéky a děti. Každý měsíc musí odejít splátky na dům, na auto, na školku dítěte, na vaše obědy a mnoho dalších výdajů. Jakmile se páry rozejdou, začnou mít často velké finanční potíže. Přeci jen, ve dvou se to lépe táhne. I kvůli dětem se partneři často snaží vztah slepit. Udržet ho za každou cenu. Ne vždy je to však správně. Mnoho partnerských poradců
a psychoanalytiků přiznává, že mnohdy děti méně utrpí při rychlém a klidném rozchodu/rozvodu, než při nevyhnutelných hádkách a náročném obnovování partnerského vztahu.

Účast obou partnerů při slepování je nutností Nalomená důvěra se nedá slepit ze dne na den a tak pokud se rozhodnete dát vztahu ještě jednu šanci, uvědomte si, že jde o běh na dlouhou trať, kterého se musí bezpodmínečně účastnit oba dva. Jakmile to totiž začne jeden z partnerů „flákat“, neblaze se to odrazí na celém vztahu. Přísloví, které říká, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš je založené rovněž na mnohých zkušenostech, avšak na druhou stranu, každý si přece zaslouží druhou šanci…

 

Nebo ne? Co si o slepování vztahů myslíte vy?