7 chyb, které nám brání v novém vztahu! Děláte je také?

7 chyb, které nám brání v novém vztahu! Děláte je také?

Dlouholetý vztah se rozplynul jako pára nad hrncem a vy jste zůstala sama. Po několikaletém vztahu je pro každého těžké jít znovu na rande. I ostřílení milovníci se octnou v pasti, když přemýšlí, kdy už je čas na polibek, nebo pozvání domů. Pak se vám ale podaří najít novou lásku. Nedokážete si ji však dlouho udržet. Proč tomu tak je? Chyba je pravděpodobně na vaší straně. Co vám tedy brání začít nový vztah?


 

Problém první: Sebelítost

Obviňujete sama sebe z toho, že je konec. Litujete každé, byť sebemenší, chybičky, kterou jste ve vztahu kdy udělala. Nepřiznáte si, že na vině jsou oba. Po rozchodu přichází pro těžké období. Máte právo si pobrečet, zanadávat, postěžovat si přátelům nebo natruc sníst tabulku čokolády. Ale trucovat rok nemá smysl. Sedněte na kolo, vyrazte na túru, zajděte si do kina nebo si užijte divoký večírek. Zkrátka se zaměřte na zábavu a přestaňte smutnit. Budete se cítit lépe. A věřte, že muži si vaší pohody všimnou.

Problém druhý: Nenávist a touha po pomstě

Chcete nového partnera jen proto, aby vás ex potkal na ulici kráčející ruku v ruce a začal žárlit? Tento scénář prostě nefunguje. Nevytloukejte klín klínem. To, že vás ex uvidí každý týden při divoké líbačce na diskotéce, v něm vzbudí spíše trapnost a lítost, než touho bojovat o vás. A vy pak ráno můžete litovat, co jste to zase udělala.

Problém třetí: Žárlivost

Váš ex už se promenáduje po městě s novou známostí a vy sama klopýtáte ulicemi? Pohled na šťastný pár vás bodne u srdce. Tohle přece byla naše oblíbená kavárna. Tady jsme každou sobotu večeřeli. V tomhle autě vozil mě. Pocit ublížení vás zasáhne natolik, že nebudete mít čas na hledání nového partnera. Přestaňte žárlit a zajděte si do jiné kavárny. Za chvíli už tam budete sedět ve dvou.Problém čtvrtý: Čím dřív, tím líp

Snažíte se hned druhý den po rozchodu koukat po panu božském, toužíte, aby vám někdo denně volal a posílal zprávy a potenciálních partnerů se vyptáváte na názory ohledně budoucnosti, klíčů od bytu, svatby nebo dětí. To odradí snad každého, i kdyby jste se mu líbila sebevíc. Přestaňte tlačit na pilu! Dejte si na čas a pořádně se poznejte. Nemusíte se přece hned na druhém rande brát.

Problém pátý: Nejlepší kámoš je váš ex

Po rozchodu jste se rozhodli zůstat přáteli. Chyba! Nečekejte, že když udržujete pravidelný kontakt se svým ex, najdete si někoho nového. Pozdravte se na ulici, prohoďte pár slov a rozlučte se! Bývalý partner vám bude vnucovat své názory na nového partnera. A co je horší, dříve nebo později začnete srovnávat. Proč nový není stejný, jako ten starý. Proč tohle dělá jinak. Navíc po zjištění, že stále udržujete vřelý vztah s bývalým partnerem, se začne chovat nepřirozeně a opatrně. Podívejte se na to z druhé stránky. Jak byste se cítila vy, kdybyste chodila na kávičky s ex vašeho partnera?

Problém šestý: Sebevědomí na bodu mrazu

Nejjednodušší způsob, jak všechny muže vystrnadit ze svého okolí, je nízké sebevědomí. Pravda, po rozchodu je nedostatek sebedůvěry ospravedlnitelný. Dlouhá léta s jedním mužem, který o vás věděl všechno, znal vaše nahé tělo a viděl vaše nedostatky. A přesto vás miloval. Představa, že se svlékáte před jiným mužem, vás děsí. Ale pozor, muži dobře vyčenichají, když si nevěříte. Stop! Přestaňte na sobě hledat chyby a buďte na sebe pyšná. Pánové si toho všimnou a budou o krok blíž k vašemu srdci.

Problém sedmý: Závazky

Ano, řeč je o dětech. Důsledek posledního vztahu mnohé muže vyděsí. Zmiňte se o nich včas, netlačte ale na pilu. Nejdříve mu dejte čas, aby poznal vás. Poznejte se navzájem, děti dostanou příležitost později. Seznamování s dětmi nechte, až když si budete jistá, že oba vidíte vaši společnou budoucnost. Samozřejmě si nemusí padnout do oka na poprvé, dejte čas potomkům i novému partnerovi.

 

A proč si nového partnera nemůžete najít vy? Neděláte náhodou podobné chyby?